HaberlerGündem​Malatya'da karla kapanan 138 kırsal mahalle yolu ulaşıma açıldı

​Malatya'da karla kapanan 138 kırsal mahalle yolu ulaşıma açıldı

​Malatya'da özellikle yüksek kesimler ile kırsal bölgelerde etkili olan kar yağışı sonrası 8 ilçede ulaşıma kapanan 138 kırsal mahalle yolu, karla mücadele ekipleri tarafından açıldı.

​Malatya'da karla kapanan 138 kırsal mahalle yolu ulaşıma açıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesine bağlı ekipler, özellikle ilçeler ve kırsal bölgelerde daha etkili olan kar yağışından dolayı ulaşıma kapanan birçok köy yolunu hizmete açtı.

Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, Arapgir Günyüzü, Arguvan Çakmak, Battalgazi Gülümuşağı, Uluköy-Sincik Yolu, Doğanyol Gevheruşağı, Yeşilköy, Pütürge, Tepehan-Ulutaş, Hekimhan Delihasanyurdu, Yukarı Selimli grup yolu, Akçadağ Ortaköy, Yeşilyurt- Porga, Kozluk, Aşağıköy, Ortaköy, Öncü grup yollarında çalışmalarını sıklaştırırken, Kuluncak İlçesi Hacı Hasanlar Mezrası’nda bir hastayı yol açarak hastaneye kavuşturdu.

Kuluncak İlçesi Hacı Hasanlar Mezrasında rahatsızlanan yaşındaki İsmail Hakkı Doğan (69) için zamanla mücadele eden ekipler önce yol açtı, ardından Doğan’ı hastaneye ulaştırdı.

İLGİLİ HABERLER

Alev alan transit kullanılmaz hale geldiAlev alan transit kullanılmaz hale geldiCoronavirus nedeniyle Türkiye'de 69 kişi daha hayatını kaybettiCoronavirus nedeniyle Türkiye'de 69 kişi daha hayatını kaybettiTrafik denetimleri gerçekleştirildiTrafik denetimleri gerçekleştirildiBakan Selçuk: Atanan gençler iş hayatına hazırlanıyorBakan Selçuk: Atanan gençler iş hayatına hazırlanıyorCumhurbaşkanı Erdoğan, "Kontrollü Normalleşme" sürecini açıkladıCumhurbaşkanı Erdoğan, "Kontrollü Normalleşme" sürecini açıkladı
SIRADAKİ HABER