HaberlerGündem​Malatya’da kardan dolayı 560 mahalle yolu ulaşıma kapandı

​Malatya’da kardan dolayı 560 mahalle yolu ulaşıma kapandı

​Dün gece saatlerinde tekrar etkisini gösteren kar yağışından dolayı 13 ilçede kapanan 560 mahalleden 360 mahalle yolu açılırken, 200 mahalle yolunda ise çalışmalar devam ediyor.

​Malatya’da kardan dolayı 560 mahalle yolu ulaşıma kapandı

Malatya genelinde, pazar gecesinden itibaren başlayan kar yağışının ardından Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı ekipler, kar temizleme ve yolları tuzlama çalışmaları devam ediyor.

Kar yağışı nedeniyle il genelinde 560 mahalle yolunda çalışma başlatan ekipler, 360 yolu ulaşıma açarken, 200 mahalle yolunda ise çalışmalar devam ediyor. Ekipler, kent merkezinde gece yaşanacak aşırı buzlanma için de aralıklarla tuzlama yapıyor.

Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert, 13 ilçede çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Mert, “Sabah itibariyle 200 köy yolumuz kapalıydı, en son yağan karla beraber ekiplerimiz çalışmaya devam etmektedir. Akşam saatlerinde başlayan karla beraber merkezde AYKOME (Altyapı Koordinasyon Merkezi) bağlı bütün birimler olarak yoğun bir şekilde çalışmaya devam etmekteyiz. Bugün yine ekiplerimiz bütün caddelerde tuzlama işlemlerini tamamlamış, herhangi bir tuzlama ihtiyacı da olursa ekiplerimiz tuzlama çalışmalarına devam edecektir. Yüksek kesimler dâhil olmak üzere tuzlanmamış bölgemiz bulunmamaktadır. İnşallah bol kar yağar ve biz yoğun çalışmalara devam ederiz. Malatya'mız kazasız belasız bereketli bir yıl geçer.” temennisinde bulundu.

En büyük sıkıntıyı ilçelerde çektiklerine dikkat çeken Mert, “Bizim en büyük sıkıntımız ilçelerde, yoları açtıktan sonra tekrar kapanıyor ve ekiplerimiz tekrar müdahale ediyorlar. Aldığımız bilgilere göre Hekimhan kurşunlu bölgesinde 60 ila 70 cm arasında kar olduğu, Yama Dağı’nda 1.5 metre civarında kar olduğu bilgisiyle orada dozer ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Bütün ekiplerimiz 13 ilçemizde çalışmaya devam ediyor.” dedi.  

İLGİLİ HABERLER

Diyarbakır'da bazı güzergahlar trafiğe kapatılacakDiyarbakır'da bazı güzergahlar trafiğe kapatılacakKayseri'de öldürülen iş adamının katil zanlılarından biri Gaziantep’te yakalandıKayseri'de öldürülen iş adamının katil zanlılarından biri Gaziantep’te yakalandıBitlis'te tır ile kamyonet çarpıştı: Bir yaralıBitlis'te tır ile kamyonet çarpıştı: Bir yaralıTel Rifat bölgesinde saldırı girişiminde bulunan 7 PKK/YPG'li öldürüldüTel Rifat bölgesinde saldırı girişiminde bulunan 7 PKK/YPG'li öldürüldüİTTİHADUL ULEMA: Müslümanlar kendi evlerini koruduğu gibi Kudüs'ü de korumalıİTTİHADUL ULEMA: Müslümanlar kendi evlerini koruduğu gibi Kudüs'ü de korumalı
SIRADAKİ HABER