HaberlerGündemMalatya'da kar yağışı sonucu 473 mahalle ulaşıma kapandı

Malatya'da kar yağışı sonucu 473 mahalle ulaşıma kapandı

Malatya'da kar yağışı nedeniyle kent genelinde kapanan 473 mahalle yolundan 69'u açılırken 404 mahalle de ise karla mücadele ekiplerinin çalışması sürüyor.

Malatya'da kar yağışı sonucu 473 mahalle ulaşıma kapandı

Malatya merkez ve ilçelerde dün gece saatlerinde başlayan kar yağışı şiddetini artarak devam ediyor. Kent merkezinde kar kalınlığı yer yer 30 santimetreyi bulurken kırsal ve yüksek kesimlerde ise bir buçuk metreyi buldu.

Kar yağışı ile birlikte Malatya merkez ve 11 ilçede çalışmalarına devam eden Malatya Büyükşehir Belediyesi, yol açma, temizleme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. 

Sabah saatlerinde Akçadağ'da 58, Arapgir'de 23, Arguvan'da 6, Battalgazi'de 39, Darende'de 55, Doğanşehir'de 25, Doğanyol'da 5, Hekimhan'da 57, Kale'de 9, Kuluncak'ta 22, Pütürge'de 63, Yazıhan'da 7 ve Yeşilyurt'ta 35 mahalle olmak üzere toplamda 473 mahalle yolu ulaşıma kapandı.

Ekiplerin yaptığı çalışmalarda 69 mahalle yolu ulaşıma açılırken yolu kapanan 404 köy ve mahallede de yol açma çalışmaları sürüyor.

İLGİLİ HABERLER

Meteoroloji 8 il için turuncu kod verdiMeteoroloji 8 il için turuncu kod verdiBalıkesir'de ek Coronavirus önlemleri alındıBalıkesir'de ek Coronavirus önlemleri alındıİzmir açıklarında 9 düzensiz göçmen kurtarıldıİzmir açıklarında 9 düzensiz göçmen kurtarıldıVaka artışı yaşanan illerden olan Sakarya'da sıkı tedbirler getirildiVaka artışı yaşanan illerden olan Sakarya'da sıkı tedbirler getirildiİpekyolu Belediye Başkan Vekili Aslan ziyaretlerine devam ediyorİpekyolu Belediye Başkan Vekili Aslan ziyaretlerine devam ediyor
SIRADAKİ HABER