HaberlerGündemMalatya’da kar yağışı nedeniyle 504 yerleşim birimi ulaşıma kapandı

Malatya’da kar yağışı nedeniyle 504 yerleşim birimi ulaşıma kapandı

Dün geceden bu yana etkili olan kar yağışı nedeniyle Malatya merkez ve ilçelerinde kapanan 504 mahalle yolundan 238’i ulaşıma açılırken, 266 mahallede çalışmalar sürüyor.

Malatya’da kar yağışı nedeniyle 504 yerleşim birimi ulaşıma kapandı

Geçtiğimiz haftadan itibaren tüm Türkiye’yi etkisi altına alan yağışlı hava, Malatya merkez ve ilçelerinde zaman zaman kar yağışı olarak etkisini gösterdi. Yüksek kesimlerde kar kalınğı yer yer bir buçuk metreye ulaştı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri, kent merkezindeki ana ve ara arterle ile kırsalda bulunan mahalle yollarının açılması için başlattığı çalışma sürüyor.

Karla mücadele ekipleri, Arapgir ilçesi Alıçlı Mahallesi'nde ikamet eden 80 yaşındaki Covid-19 hastası Bekir Bakır’a müdahale etmek isteyen 112 Acil sağlık ekiplerine eşlik ederek, kapalı yolları açıp, evinde fenalaşan hastanın hastaneye ulaşmasını sağlarken, Yeşilyurt Porga’da ise 29 yaşındaki diyaliz hastası Hasan Akbulut’u sağlık ekiplerine ulaştırdı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER