HaberlerGündemMalatya'da kar nedeni ile kapanan yollar ulaşıma açıldı

Malatya'da kar nedeni ile kapanan yollar ulaşıma açıldı

Gece saatlerinde tekrar etkisini gösteren kar yağışından dolayı 13 ilçede kapanan 601 mahalle yolu ekipler tarafından tekrar ulaşıma açıldı.

Malatya'da kar nedeni ile kapanan yollar ulaşıma açıldı

Malatya genelinde, pazar gecesinden itibaren başlayan kar yağışının ardından Büyükşehir Belediyesi Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığına bağlı ekipler, kar temizleme ve yolları tuzlama çalışmalarına devam ediyor. Akşam saatlerinde AYKOME’den alınan bilgilere göre gün içinde toplam 601 mahalle yolunun açıldığı öğrenildi.

Malatya il merkezi ve ilçelerde yapılan çalışmalarla birlikte 400 araç ve 800 personelle 24 saat esasıyla çalışan ekipler, Akçadağ’da 66, Arapgir’ de 63, Arguvan’da 49, Battalgazi’de 84, Darende’de 60, Doğanşehir’de 39, Doğanyol’da 11, Hekimhan’da 60, Kale’de 18, Kuluncak’ta 28, Pütürge’de 29, Yazıhan’da 12 ve Yeşilyurt’ta 82 olmak üzere toplamda 601 mahallenin yolu ulaşıma açtı.

İl genelinde çalışmalara katılan tüm ekiplerin bölgelerinde teyakkuz halinde bekledikleri belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Malatya'da 28 Şubat'ın yaşattığı zulümler konuşulduMalatya'da 28 Şubat'ın yaşattığı zulümler konuşuldu​Silahlı saldırıda ağır yaralan 3 kişi öldü​Silahlı saldırıda ağır yaralan 3 kişi öldüŞırnak için çığ uyarısıŞırnak için çığ uyarısıPusetten düşen bebek öldüPusetten düşen bebek öldüDiyadin Kaplıcaları soğuk havalarda ilgi odağıDiyadin Kaplıcaları soğuk havalarda ilgi odağı
SIRADAKİ HABER