HaberlerGündemMalatya'da İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma töreni düzenlendi

Malatya'da İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma töreni düzenlendi

“İstiklal Marşının Kabulünün 100. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” etkinlikleri çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Milli İrade Meydanında fotoğraf sergisi açılış töreni düzenlendi.

Malatya'da İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma töreni düzenlendi

“On kıta bir vatan, ilelebet istiklal” temalı 30 fotoğrafın yer aldığı resim sergisi açıldı. Açılışın ardından sergiyi gezen protokol fotoğraflar hakkında bilgi aldılar.

Resim sergisinin ardından Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programda Vali Yardımcısı Mustafa Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay birer konuşma yaptı.

"Hakka olan imanının ve sarsılmaz inancının ifadesidir"

İstiklal Marşının aziz milletin büyük bir azim ve fedakarlıkla vermiş olduğu bağımsızlık mücadelesinin destansı anlatımı olduğunu kaydeden Vali Yardımcısı Mustafa Şahin "İstiklal Marşı, milletimizin ezelden ebede giden yolculuğunu, ruh derinliğini, gönül yüceliğini, manevi değerlerini, milli kimliğini, vatan sevgisini anlatan eşsiz bir eserdir. Aziz milletimizin hürriyetine olan aşkıdır. Hakka olan imanının ve sarsılmaz inancının ifadesidir. Mehmet Akif Ersoy büyük bir dava adamı, mütefekkir bir şair, bu toprağın bir sesidir. Onun yüceliği, edindiği dini eğitimden kaynaklı ruh dünyasını bu milletin birliğine vakfetmesi şairliği yanında Millî Mücadele'nin kahramanı olarak eylem ve hareket insanı olmasındandır. Kabulünün 100. yılında İstiklal Marşımızın şairi mümtaz şahsiyet Mehmet Akif Ersoy'u minnet ve şükranla anıyor. Dünden bugüne aziz şehitlerimize, milli mücadelenin kahramanı askerlerimize yüce Mevla’dan rahmet diliyorum. Tüm gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diler sizleri bir kez daha saygı ile selamlıyorum” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER