HaberlerGündemMalatya'da gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırılıyor

Malatya'da gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırılıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde gençlere okuma alışkanlığı kazandırmak için etkinlik gerçekleştiriyor.

Malatya'da gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırılıyor

15 günlük aralıklarla düzenlenen kitap okuma etkinliğiyle sosyal sorumluluk bilinci oluşturulması amaçlanıyor.

Etkinlikle ilgili Malatya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada "Sanat Sokağı Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen etkinliğin amacı gençlere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, gönüllü olarak proje ve çalışmalarda bulunma alışkanlığı ile sosyal sorumluluk bilinci kazandırmanın yanı sıra zamanın nitelikli kullanılmasını sağlıyor. Gençlerin özellikle gönüllü olarak katıldığı ve 10 kişilik gruplardan oluşan kitap okuma grupları 15 günde bir kitap okuma oturumu gerçekleştiriyor. Kitapseverler, gençlik merkezinden almış oldukları kitapları okuyarak kitaplarla ilgili özet ve kısa bilgilerin yer aldığı kitap özet formunu dolduruyor. Oturum günü ve saatinde moderatör başkanlığında kitapların kritiği yapılıyor. Gençlik merkezi tarafından farklı kitap okuma grupları oluşturularak her yıl düzenli bir şekilde bu programlar devam ediyor." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER