HaberlerGündemMalatya'da çeşitli suçlardan 4 kişi tutuklandı

Malatya'da çeşitli suçlardan 4 kişi tutuklandı

Yapılan çalışmalarda, çok sayıda silah ve uyuşturucu madde ele geçirilirken 22 şahsa çeşitli suçlardan işlem yapıldığı belirtildi.

Malatya'da çeşitli suçlardan 4 kişi tutuklandı

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü, il genelinde yapılan asayiş uygulamalarıyla ilgili kamuoyuna bilgilendirmede bulundu.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada; 2 şahıstan 52,90 gram metamfetamin, 3 şahıstan 62 uyuşturucu ve uyarıcı hap, 2 şahıstan 2 otomatik av tüfeği, 2 şahıstan 2 ruhsatsız tabanca ve 7 adet fişek ele geçirilirken 1 şahıstan ise bir kesici aletin ele geçirildiği kaydedildi.

Yapılan çalışmaların detaylarının yer aldığı açıklamada, Akpınar Mahallesinde bir iş hanında silahla yaralama olayın şüphelileri M.A, Ü.D. ve B.D. adlı şüphelilerin yakalandığı, adli mercilere sevk edilen şüphelilerin tutuklandığı ifade edildi.

Açıklamanın devamında, bir ikametten 105 ekran televizyonun çalınması olayını gerçekleştiren 2 şüpheliden birinin yakalanarak adli mercilerce tutuklandığı, bir spor merkezinden bir laptop ile 3 adet bisikleti çalan şüphelinin yakalanarak sevk edildiği adli mercilerce adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı, laptopun müştekisine teslim edildiği belirtildi.

Emniyet açıklamasında, "Dur" ihtarına uymayarak kaçan plakasız bir motosikletin kovalamaca sonucu yakalandığı, sürücüye ehliyeti olmadığı ve dur ihtarına uymadığı için idari işlem uygulandığı, motosikletin tescilsiz olması nedeniyle yed-i emin parkına çekildiği belirtildi.

Açıklamada, güveni kötüye kullanmak suretiyle müştekiyi 4 bin 200 TL dolandıran şüpheli bir şahsın yakalandığı ve gerekli işlemlerin yapıldığı ifade edildi.

Çalınan bir motosikletin bulunarak müştekisine teslim edildiği, olayla ilgili şüpheli 3 şahsa sokağa çıkma yasağına muhalefetten idari yaptırım tutanağı tanzim edildiği ve adli makamlara sevk edildiği belirtilen açıklamada, Şifa Mahallesinde yaşı küçük bir şahsın motosikletinin gasp edilmesi olayı ile ilgili olarak yapılan kamera çalışmalarında; olayın şüphelisinin yakalanarak tahkikata başlandığı, Çavuşoğlu Mahallesinde bir şahsın kullandığı plakasız motosikletin Gaziantep ilinden çalıntı kaydının olduğu tespit edildiği ve gerekli tahkikata başlandığı ifadelerine yer verildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER