HaberlerGündemMalatya’da "Çanakkale Zaferi" yıl dönümü etkinliği

Malatya’da "Çanakkale Zaferi" yıl dönümü etkinliği

​18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümü nedeniyle şehitlikte anma töreni düzenlendi.

Malatya’da "Çanakkale Zaferi" yıl dönümü etkinliği

Şehir Mezarlığı'nda İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören, daha sonra Şehitlik Anıtına çelenk sunumu ile devam etti. Çelenk sunmanın Şehitlik özel defterine mesajını yazan Vali Aydın Baruş, Çanakkale Zaferi’nin 106’ncı yıldönümü ve Şehitler Günü vesilesiyle bir araya geldiklerini ifade etti.

Vali Baruş, ecdadın canlarını ve kanlarını uğrunda feda ederek miras bıraktıkları bu toprakların her zerresinin kendilerine mukaddes bir emanet olduğunun şuurunda olduklarını kaydetti.

Anıttaki törenin ardından Vali Aydın Baruş ve beraberindekiler şehitliği ziyaret ederek mezarlara karanfil bıraktı.

Törene; Vali Aydın Baruş, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Metin Gürak, 2. Ordu Garnizon Komutanı ve Kurmay Başkanı Tümgeneral Selami Arslan, 7. Anajet Üs Komutanı Hv. Plt. Alb. Zeki Koltukoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Jandarma komutanı Necmi İnce, Baro Başkanı Enver Han ile Gazi ve Şehit yakınları katıldı.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER