HaberlerGündemMalatya’da açılışı yapılacak AVM kütüphanesi 5 bin eser ile hizmet verecek

Malatya’da açılışı yapılacak AVM kütüphanesi 5 bin eser ile hizmet verecek

Açılışını Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ın yapacağı MalatyaPark AVM Kütüphanesi, Türkiye’nin 5’inci AVM kütüphanesi olma özelliğini taşıyor. MalatyaPark AVM Kütüphanesinin açılışı yarın saat 12.30’da yapılacak.

Malatya’da açılışı yapılacak AVM kütüphanesi 5 bin eser ile hizmet verecek

Kütüphaneleri çocuklar ve gençler başta olmak üzere vatandaşların olduğu her noktalara ulaştırarak kültür hayatına katkı sağlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı, alışveriş merkezlerinde kütüphane sayısını daha da artırmak için 25 AVM yönetimi ile de görüşmelerini sürdürdüyor.

Edebiyat ve sanat içerikli etkinliklere, söyleşilere, imza günlerine, müzik performanslarına ve atölye çalışmalarına ev sahipliği yapacak olan MalatyaPark AVM Kütüphanesi, 209 metrekare alanda, 5 bin eser ile hizmet verecek.

Okuma alışkanlığını desteklemek amacıyla alışveriş merkezi kütüphanesinden ödünç alınan kitaplar, başka bir AVM kütüphanesine iade edilebilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 20 milyonun üzerinde kitap ve 57’si gezici olmak üzere bin 264 kütüphane ile okuma kültürünün yurt genelinde yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Klasik kütüphane mekânlarının dışında havaalanı, gar ve alışveriş merkezi kütüphaneleri ile çok farklı alanlara da ulaşmaya başlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı, hizmete sunduğu AVM kütüphaneleri ile yaşam boyu öğrenmeyi teşvik etmek ve okuma kültürü oluşturup okuma oranlarını artırma hedefinin yanı sıra alışveriş merkezlerinin de bu konudaki sosyal sorumluluklarını yerine getirmelerine fırsat sağlıyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER