HaberlerGündemMalatya’da açılışı yapılacak AVM kütüphanesi 5 bin eser ile hizmet verecek

Malatya’da açılışı yapılacak AVM kütüphanesi 5 bin eser ile hizmet verecek

Açılışını Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan’ın yapacağı MalatyaPark AVM Kütüphanesi, Türkiye’nin 5’inci AVM kütüphanesi olma özelliğini taşıyor. MalatyaPark AVM Kütüphanesinin açılışı yarın saat 12.30’da yapılacak.

Malatya’da açılışı yapılacak AVM kütüphanesi 5 bin eser ile hizmet verecek

Kütüphaneleri çocuklar ve gençler başta olmak üzere vatandaşların olduğu her noktalara ulaştırarak kültür hayatına katkı sağlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı, alışveriş merkezlerinde kütüphane sayısını daha da artırmak için 25 AVM yönetimi ile de görüşmelerini sürdürdüyor.

Edebiyat ve sanat içerikli etkinliklere, söyleşilere, imza günlerine, müzik performanslarına ve atölye çalışmalarına ev sahipliği yapacak olan MalatyaPark AVM Kütüphanesi, 209 metrekare alanda, 5 bin eser ile hizmet verecek.

Okuma alışkanlığını desteklemek amacıyla alışveriş merkezi kütüphanesinden ödünç alınan kitaplar, başka bir AVM kütüphanesine iade edilebilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, 20 milyonun üzerinde kitap ve 57’si gezici olmak üzere bin 264 kütüphane ile okuma kültürünün yurt genelinde yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Klasik kütüphane mekânlarının dışında havaalanı, gar ve alışveriş merkezi kütüphaneleri ile çok farklı alanlara da ulaşmaya başlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı, hizmete sunduğu AVM kütüphaneleri ile yaşam boyu öğrenmeyi teşvik etmek ve okuma kültürü oluşturup okuma oranlarını artırma hedefinin yanı sıra alışveriş merkezlerinin de bu konudaki sosyal sorumluluklarını yerine getirmelerine fırsat sağlıyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER