HaberlerGündemMalatya'da 90 yaş ve üzeri vatandaşların CoronoVac aşıları evlerinde yapılacak

Malatya'da 90 yaş ve üzeri vatandaşların CoronoVac aşıları evlerinde yapılacak

Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, yarından itibaren 90 yaş ve üzeri vatandaşların CoronoVac aşılarının evlerinde yapılacağını açıkladı.

Malatya'da 90 yaş ve üzeri vatandaşların CoronoVac aşıları evlerinde yapılacak

Prof. Dr. Bentli, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Yarından itibaren 90 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın evlerine giderek Coronavirus aşılarını evlerinde yapmaya başlıyoruz. Büyüklerimizi sağlık kuruşlarına kadar yormamak, Coronavirus bulaşma riskini arttırmamak için 90 yaş ve üzeri olup; daha önce Coronavirus hastalığını geçirmemiş olan vatandaşlarımızın aşılarını evde yapacağız. Sağlık ekiplerimiz evlere gitmeden önce telefonla arayarak bilgi verecekler. Evde yapacakları aşı sonrası yarım saat hastamızın yanında bekleyecekler. Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda öncelik sıralamasına göre tüm vatandaşlarımızın aşılanması tamamlanarak, bu hastalığı hep birlikte yeneceğimize inanıyorum."

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER