HaberlerGündemMalatya'da 90 yaş ve üzeri vatandaşların CoronoVac aşıları evlerinde yapılacak

Malatya'da 90 yaş ve üzeri vatandaşların CoronoVac aşıları evlerinde yapılacak

Malatya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Recep Bentli, yarından itibaren 90 yaş ve üzeri vatandaşların CoronoVac aşılarının evlerinde yapılacağını açıkladı.

Malatya'da 90 yaş ve üzeri vatandaşların CoronoVac aşıları evlerinde yapılacak

Prof. Dr. Bentli, sosyal medya hesabı Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Yarından itibaren 90 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın evlerine giderek Coronavirus aşılarını evlerinde yapmaya başlıyoruz. Büyüklerimizi sağlık kuruşlarına kadar yormamak, Coronavirus bulaşma riskini arttırmamak için 90 yaş ve üzeri olup; daha önce Coronavirus hastalığını geçirmemiş olan vatandaşlarımızın aşılarını evde yapacağız. Sağlık ekiplerimiz evlere gitmeden önce telefonla arayarak bilgi verecekler. Evde yapacakları aşı sonrası yarım saat hastamızın yanında bekleyecekler. Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda öncelik sıralamasına göre tüm vatandaşlarımızın aşılanması tamamlanarak, bu hastalığı hep birlikte yeneceğimize inanıyorum."

İLGİLİ HABERLER

Kur’an-ı Kerim aşkı yaş sınırı tanımıyorKur’an-ı Kerim aşkı yaş sınırı tanımıyorGaziantep’te sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 487 kişiye para cezasıGaziantep’te sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 487 kişiye para cezası28 Şubat mağdurlarının yaşadıkları hafızalardan silinmiyor28 Şubat mağdurlarının yaşadıkları hafızalardan silinmiyorHava sıcaklıklarında önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyorHava sıcaklıklarında önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyorOtomobilin çarptığı yaşlı adam öldüOtomobilin çarptığı yaşlı adam öldü
SIRADAKİ HABER