HaberlerGündemMalatya'da 4 hırsızlık şüphelisi yakalandı 7 kişiye cezai işlem uygulandı

Malatya'da 4 hırsızlık şüphelisi yakalandı 7 kişiye cezai işlem uygulandı

​Yapılan çalışmalarda, 4 hırsızlık şüphelisi yakalanırken sokağa çıkma yasağını ihlal eden 20 yaş altı 6 kişi ile maske takmayan ve sokağa çıkma yasağını ihlal eden bir kişi olmak üzere 7 kişiye cezai işlem uygulandı.

Malatya'da 4 hırsızlık şüphelisi yakalandı 7 kişiye cezai işlem uygulandı

Malatya İl Emniyet Müdürlüğü, yapılan çalışmalara ilişkin açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada, Aslanbey Mahallesi Halep Caddesi üzerinde bulunan bir ikametten 2 bin 500 TL değerinde 2 cep telefonu ve 2 tespih çalınması olayı ile ilgili olayın şüphelileri R.G. ve S.A. isimli şahısların yakalandığı; Halep Caddesi üzerinde bulunan bir işyerinde meydana gelen 1 adet drone, 1 adet akıllı saat ve 1 adet hoparlörün çalınması olayı ile ilgili ise M.S.Ö. adlı şüphelinin yakalandığı, malzemelerin müştekiye teslim edildiği ve her iki olayla ilgili yakalanan şüphelilerin adli mercilere sevk edileceği ifadelerine yer verildi.

Göztepe Mahallesinde durdurulan Y.K. isimli şahsın kullandığı plakasız motosikletin yapılan incelemesinde Battalgazi Polis Merkez Amirliğince çalıntı kaydının olduğu tespit edildiği ve gerekli tahkikata başlandığı kaydedildi.

0.67 promil alkollü olduğu tespit edilen F.A.İ. isimli sürücü hakkında işlem gerçekleştirildiği, araçta bulunan 20 yaş altı 5 kişiye sokağa çıkma yasağı ihlalinden işlem yapıldığı kaydedilen açıklamada, F.U isimli araç sürücünün üzerinden 0.57 gram uyuşturucu madde, kama olarak tabir edilen bir kesici aletin ele geçirildiği, şahsa maske takmamaktan ve sokağa çıkma yasağı ihlalinden hakkında işlem yapıldığı belirtildi.

İzzetiye Mahallesinde bir işyerinde kumar oynayan 2 kişiye para cezasının uygulandığı, işletmeci A.E isimli şahıs hakkında ise yer ve imkân sağlama suçundan adli işlem yapıldığı ifade edildi.

Hanımın Çiftliği Mahallesinde bir araç içerisinde bulunan 3 şahıstan 11 Adet symra hap ve 2.62 gram kanabinoit uyuşturucu maddesi; Yavuz Selim Mahallesinde bir araç içerisindeki iki şahıstan 7.70 gram metamfetamin ile 2 adet hap; Büyük Mustafapaşa Mahallesinde M.G. İsimli şahıstan 0,64 gram metamfetamin; Yamaç Mahallesinde ise A.T.Ö. isimli şahsın üzerinden 15 Adet GERİCA marka hapın alındığı, şahsa 20 yaş altı dışarı çıkma yasağı ihlalden tutanak düzenlendiği ve şahıslar hakkında işlem yapıldığı açıklamasında bulunuldu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER