HaberlerGündemMahalleliden metruk evin yıkılması talebi

Mahalleliden metruk evin yıkılması talebi

​Adıyaman'ın Kahta ilçesi Karşıyaka Mahallesi sakinleri, mahallede bulunan metruk evin tehlike oluşturduğuna dikkat çekti.

Mahalleliden metruk evin yıkılması talebi

Karşıya Mahallesi sakinlerin adına konuşan muhtar Abdulbaki Güzel , mahallede bulunan ve bazı duvarları ayakta olan metruk evin özellikle oyun oynamak isteyen çocuklar için tehlike oluşturduğunu belirtti.

Yetkililerden gereğinin yapılması talebinde bulunan Güzel, daha önce AFAD tarafından yıkılması gerektiği halde yıkılmadığını belirterek, "Mahalle ortasında bulunan birinci dereceden hasar raporu olan metruk bir evdir. Bazı duvarları kendiliğinden yıkılmış olan evin bazı duvarları da çatlak durumdadır. Sokak ortasında bulunan ev çocuklar için tehlike oluştururken kaldırıma yakın olması da yoldan geçenler için de sıkıntı oluşturmaktadır. Çevre Ve Şehircilik İçe Müdürlüğünü aradık, dediler ki 'Zamanında yıkmamışlar bizimle alakası yok.' Belediyeye durumu ilettik onlar da 'Özel mülkiyet olduğunu bundan dolayı bir şey yapamayız.' dediler." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Mersin'de Covid-19 Dinamik Denetim Süreci uygulamaları gerçekleştirildiMersin'de Covid-19 Dinamik Denetim Süreci uygulamaları gerçekleştirildiMalatya’da "Tematik Genel Denetim" yapıldıMalatya’da "Tematik Genel Denetim" yapıldı​Elazığ Umut Kervanı 174 aileye umut oldu​Elazığ Umut Kervanı 174 aileye umut olduMalatya'da haklarında yakalama emri bulunan 36 kişi yakalandıMalatya'da haklarında yakalama emri bulunan 36 kişi yakalandıSalgın sürecinde bakır ürünlere talep arttıSalgın sürecinde bakır ürünlere talep arttı
SIRADAKİ HABER