HaberlerGündemMahalle sakinleri referanduma gitti, sosyal ve kültürel etkinlik merkezi istedi

Mahalle sakinleri referanduma gitti, sosyal ve kültürel etkinlik merkezi istedi

Antalya’nın Muratpaşa ilçesine bağlı Meltem mahallesinde yapılan referandumda mahalle sakinleri ‘Meltem Çarşısı Sosyal ve Kültürel Etkinlik Merkezi olsun’ istedi. Muratpaşa Belediyesi ‘Semt sizin karar sizin’ sloganıyla başlattığı mahalle referandumları devam ediyor. Meltem’de sabah 08.00 itibarıyla sandık başına geçen mahalle sakinleri ‘Meltem Çarşısı Sosyal ve Kültürel Etkinlik Merkezi olsun ve Meltem Çarşısı Balıkçılar Çarşısı olsun’ tercihlerini oyladı. Bin 347 kişinin katıldığı referandumd

Mahalle sakinleri referanduma gitti, sosyal ve kültürel etkinlik merkezi istedi
Antalya’nın Muratpaşa ilçesine bağlı Meltem mahallesinde yapılan referandumda mahalle sakinleri ‘Meltem Çarşısı Sosyal ve Kültürel Etkinlik Merkezi olsun’ istedi.

Muratpaşa Belediyesi ‘Semt sizin karar sizin’ sloganıyla başlattığı mahalle referandumları devam ediyor. Meltem’de sabah 08.00 itibarıyla sandık başına geçen mahalle sakinleri ‘Meltem Çarşısı Sosyal ve Kültürel Etkinlik Merkezi olsun ve Meltem Çarşısı Balıkçılar Çarşısı olsun’ tercihlerini oyladı. Bin 347 kişinin katıldığı referandumda Meltem Çarşısı’nın Sosyal ve Kültürel Etkinlik Merkezi olması tercihi 794 oy ile sandıktan birinci çıktı.

Demokratik katılımdan ve semt hakkında yaşayanların karar vermesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Meltem Mahallesi Muhtarı Muazzez Kaval, “İlk kez böyle bir referandumun yapılmasından dolayı mahallemiz adına mutluyuz. Bizim kullanacağımız alanla ilgili referandum yapılması yönünde karar veren başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Murat Şimşek, Meltem Mahallesi sakinlerinin kullanacağı alanla ilgili demokratik haklarını kullandıklarını belirterek, “Mahalle sakinlerimiz yaz tatili olmasına rağmen referanduma yoğun ilgi gösterdiler. Referandum da çıkan sonuç mahalle halkımıza hayırlı olsun.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER