HaberlerGündemMağarada katledilen polisin KHK'dan ihraç edildiği iddialarına Emniyetten açıklama

Mağarada katledilen polisin KHK'dan ihraç edildiği iddialarına Emniyetten açıklama

Emniyet Genel Müdürlüğü, Gara'da mağarada 13 görevli ile birlikte katledilen polis memuru Vedat Kaya’nın KHK ile ihraç edildiği iddialarını yalanladı.

Mağarada katledilen polisin KHK'dan ihraç edildiği iddialarına Emniyetten açıklama

Emniyetten yapılan açıklamada, "Bazı sosyal medya platformlarında yer alan, 'şehit edilen polis memuru Vedat Kaya’nın, PKK tarafından kaçırıldıktan sonra KHK ile ihraç edildiği' yönündeki haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır." denildi.

KHK’lar kapsamında yapılan kamu görevinden çıkarma işlemlerinin, ilgililerin isimleri ile birlikte Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğinin hatırlatıldığı açıklamada, "Şehidimiz hakkında bu kapsamda herhangi bir işlem tesis edilmediği de ilgili KHK listelerine bakıldığında görülecektir.

Şehit polis memuru Vedat Kaya'nın memuriyet hakları, PKK terör örgütü tarafından kaçırıldığı günden bu yana kesintisiz olarak devam etmiştir.

Menfur olayın ardından şehitlik işlemleri de başlatılmıştır.

Şehitler üzerinde yapılmaya çalışılan bu tür provokasyon girişimleri, hem şehidimizin ailesi ve yakınlarını hem de Emniyet teşkilatını derinden üzmektedir."

Kaya'nın annesi, çocukları PKK tarafından kaçırıldığı gerekçesiyle Diyarbakır HDP İl Binası önünde evlat nöbeti tutan aileler arasında yer alıyordu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER