HaberlerGündemMağarada katledilen polisin KHK'dan ihraç edildiği iddialarına Emniyetten açıklama

Mağarada katledilen polisin KHK'dan ihraç edildiği iddialarına Emniyetten açıklama

Emniyet Genel Müdürlüğü, Gara'da mağarada 13 görevli ile birlikte katledilen polis memuru Vedat Kaya’nın KHK ile ihraç edildiği iddialarını yalanladı.

Mağarada katledilen polisin KHK'dan ihraç edildiği iddialarına Emniyetten açıklama

Emniyetten yapılan açıklamada, "Bazı sosyal medya platformlarında yer alan, 'şehit edilen polis memuru Vedat Kaya’nın, PKK tarafından kaçırıldıktan sonra KHK ile ihraç edildiği' yönündeki haberler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır." denildi.

KHK’lar kapsamında yapılan kamu görevinden çıkarma işlemlerinin, ilgililerin isimleri ile birlikte Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdiğinin hatırlatıldığı açıklamada, "Şehidimiz hakkında bu kapsamda herhangi bir işlem tesis edilmediği de ilgili KHK listelerine bakıldığında görülecektir.

Şehit polis memuru Vedat Kaya'nın memuriyet hakları, PKK terör örgütü tarafından kaçırıldığı günden bu yana kesintisiz olarak devam etmiştir.

Menfur olayın ardından şehitlik işlemleri de başlatılmıştır.

Şehitler üzerinde yapılmaya çalışılan bu tür provokasyon girişimleri, hem şehidimizin ailesi ve yakınlarını hem de Emniyet teşkilatını derinden üzmektedir."

Kaya'nın annesi, çocukları PKK tarafından kaçırıldığı gerekçesiyle Diyarbakır HDP İl Binası önünde evlat nöbeti tutan aileler arasında yer alıyordu.

İLGİLİ HABERLER

Helikopter kazasında vefat edenlerin kimlikleri belli olduHelikopter kazasında vefat edenlerin kimlikleri belli olduBakan Akar'dan helikopter kazasına ilişkin açıklamaBakan Akar'dan helikopter kazasına ilişkin açıklamaHelikopter kazası sonrası dünyadan taziye mesajlarıHelikopter kazası sonrası dünyadan taziye mesajları Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum"Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum"Cougar tipi helikopterlerin ilk kazası değil!Cougar tipi helikopterlerin ilk kazası değil!
SIRADAKİ HABER