HaberlerGündemMadan Müslümanlarından Başkan Altepe'ye Ziyaret

Madan Müslümanlarından Başkan Altepe'ye Ziyaret

Bulgaristan'ın Rodop bölgesinin Madan şehrinde yaşayan ve Bursa'da ağırlanan Müslümanlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye teşekkür ziyaretinde bulundu.

Madan Müslümanlarından Başkan Altepe'ye Ziyaret
Bulgaristan'ın Rodop bölgesinin Madan şehrinde yaşayan ve Bursa'da ağırlanan Müslümanlar, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye teşekkür ziyaretinde bulundu.

Tarihi belediye binasındaki ziyarete Madan İmamı Hayri Hasan ile 30'a yakın Madanlı katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Türkiye dışındaki Müslümanların güçlü olması için ne gerekiyorsa yaptıklarını söyledi. Bulgaristan'da aralarında Madan'ın da yer aldığı çeşitli bölgelerde Müslümanların ne tür bir talebi varsa gerçekleştirmeye çalıştıklarını, Bursalı işadamlarını Türkiye dışındaki Müslümanlar için seferber ettiklerini belirten Başkan Altepe, "Tüm hedefimiz, Türkiye dışındaki Müslümanların dinlerini ve kültürlerini muhafaza etmesi, gelecek nesillere aktararak yaşatmasıdır. Zararlı, bizi güçsüz kılmaya yönelik akımların önünde ancak güçlü olursak durabiliriz. Bunun için de birlik ve beraberliğimizi mutlaka sağlamalıyız. Çok çalışarak üretir hale gelmeliyiz" dedi.

Büyükşehir Belediyesi olarak Madan'da her yıl çeşitli faaliyetlerde bulunduklarını, Madan'ı Bulgaristan'da 'dinini ve kültürünü yaşayan bir bölge' olarak bildiğini kaydeden Başkan Altepe, "Bizler Madan'ı seviyoruz. Çünkü Madan kendisini korumuş. Yaptığımız ziyaretlerde bunu görüyoruz. Dinini ve kültürünü yaşayan Müslümanları görünce mutlu oluyoruz. Onun için Bulgaristan denince benim ilk aklıma gelen yer Madan oluyor" diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi olarak Türkiye dışındaki Müslümanlar için eldeki imkanlar dahilinde her türlü desteği sağladıklarını ifade eden Başkan Altepe, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Madan'a ilgiyi esirgemeyeceklerini vurguladı. Benzer duyguları ve idealleri paylaşan, aynı dine mensup insanlar olarak bunu görev bildiklerini ifade eden Başkan Altepe, "İnşallah şimdiden sonra hep beraberiz. İyi ve kötü gününüzde yanınızdayız. Çünkü biz dost ve kardeşiz. İlk fırsatta bölgenize ziyarette bulunacağım" şeklinde konuştu.

Madan İmamı Hayri Hasan, Başkan Altepe sayesinde 3 gündür Bursa'da misafir edildiklerini söyledi. Bursa'yı çok büyük bulduklarını, şehrin tarihi ve turistik mekanlarını gezdiklerini belirten Hasan, "Allah razı olsun, başkanımız davet ettiler ve geldik. Tophane ve Yeşil'deki türbeleri, Emir Sultan Hazretleri'ni, Karabaş-i Veli Tekkesi'ni, çarşı ve hanları, Ördekli Hamamı'nı gezdik. Bursa'yı çok beğendik" ifadelerini kullandı.

Başkan Altepe, Madan İmamı Hayri Hasan'a el yapımı bir Bursa bıçağı hediye etti. Madan İmamı Hayri Hasan ise Başkan Altepe'ye bölgelerine has doğal bal takdim etti.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye'den Yunanistan'a "Azınlıklar" tepkisiTürkiye'den Yunanistan'a "Azınlıklar" tepkisiŞanlıurfa'da tüplü soba patladı: 2 ölü, 2 yaralıŞanlıurfa'da tüplü soba patladı: 2 ölü, 2 yaralıTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep olduGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep oldu
SIRADAKİ HABER