HaberlerGündemLösemili Çocuklar Haftası Kutlandı

Lösemili Çocuklar Haftası Kutlandı

Bu yıl 12’ncisi düzenlenen Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla, hastalığa dikkat çekmek amacıyla Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Sakarya İl Temsilciliği Çark Caddesi’nden Kent Meydanı’na kadar yürüyüş düzenledi. Hafta dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Çark Caddesi’nde toplanan lösemili çocuklar, aileleri ve LÖSEV gönüllüleri, Kent Meydanı’na kadar ellerinde taşıdıklar

Lösemili Çocuklar Haftası Kutlandı
Bu yıl 12’ncisi düzenlenen Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla, hastalığa dikkat çekmek amacıyla Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Sakarya İl Temsilciliği Çark Caddesi’nden Kent Meydanı’na kadar yürüyüş düzenledi. Hafta dolayısıyla gerçekleştirilen etkinlik kapsamında Çark Caddesi’nde toplanan lösemili çocuklar, aileleri ve LÖSEV gönüllüleri, Kent Meydanı’na kadar ellerinde taşıdıkları pankart ve afişlerle yürüdü.

Lösemili hastalara destek olmak amacıyla koruyucu maske takan kortejdeki çocuklar, aileler ve gönüllüler, “Onlar Bizim Gerçek Kahramanlarımız” adlı pankart açarak yürüyüşe başladılar ve “Kansere Dur” sloganları attılar.

Düzenlenen etkinlikte konuşan Lösemili Çocuklar Vakfı İstanbul İl Koordinatörü Zuhal Ön, “Çocuklarımız gerçek bir kahramandır. Aldıkları ilaçlarla, gördükleri tedavi ve zorlu süreçleri atlatarak gerçek kahramanlar olmuşlardır. Bu etkinliklerimizi çocuklarımızı mutlu etmek, kansere 'dur' demek ve kansere dikkati çekmek amacıyla gerçekleştiriyoruz. Hastalığın tedavi amacı onları yalnız olmadıklarını hissettirerek yanlarında olduğumuzu göstermektir. Bu etkinliğimize destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmanın ardından Kent Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk bırakan çocuklar, Özel Enka Okullarının hazırladığı gösterileri izledi. Yürüyüş ve etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin'de aynı aboneye birer gün arayla 2 fatura kesildiMardin'de aynı aboneye birer gün arayla 2 fatura kesildiAKOM'dan İstanbul için yoğun kar yağışı uyarısıAKOM'dan İstanbul için yoğun kar yağışı uyarısıCumhurbaşkanı Erdoğan Aliyev ile görüştüCumhurbaşkanı Erdoğan Aliyev ile görüştüYoncalı Barajı ile 174 bin dekar arazinin su ile buluşturulması bekleniyorYoncalı Barajı ile 174 bin dekar arazinin su ile buluşturulması bekleniyorHizbullah Cemaati Rehberi Gümüş'ten 21'inci yıldönümünde "17 Ocak" mesajıHizbullah Cemaati Rehberi Gümüş'ten 21'inci yıldönümünde "17 Ocak" mesajı
SIRADAKİ HABER