HaberlerGündemLiseli Dahiler Fuarda Buluşlarını Sergiledi

Liseli Dahiler Fuarda Buluşlarını Sergiledi

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Bilim Fuarı açıldı.

Liseli Dahiler Fuarda Buluşlarını Sergiledi
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Bilim Fuarı açıldı.

EnerjiSA Fen Lisesi’nin TÜBİTAK desteğiyle hazırladığı projelerden oluşan Bilim Fuarı okulun Kapalı Spor Salonu'nda açıldı. TÜBİTAK tarafından Türkiye çapında seçilen bin pilot okuldan biri olarak belirlenen Bandırma EnerjiSA Fen Lisesi öğrencilerinin projelerinden oluşan Bilim Fuarı'nda 71 öğrenci tarafından öğretmenlerin rehberliğinde hazırlanan 7 ayrı branştaki projeler görücüye çıktı. Bilim Fuarı’nın açılışına Bandırma Emniyet Müdürü Yusuf Aki, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Osman Şen ve okul müdürleri ile öğretmenler ve veliler katıldı.

Okul Müdürü Ali Güneş, “Okulumuzun 71 öğrencis 10 öğretmen eşliğinde hazırladığı projeleri Bilim Fuarı’nda sergiliyor" dedi.

Fuarda öğrencilerin yaptığı robotlar, güneş ve rüzgar enerji sistemleri, elektronik projeler, sabun, ses ve hareketli komut sistemleri ziyaretçilerin ilgisini çekti.

İLGİLİ HABERLER

Yılın ilk Milli Güvenlik Kurulu toplantısı bugünYılın ilk Milli Güvenlik Kurulu toplantısı bugünMeteorolojiden bazı bölgelere "kuvvetli rüzgâr ve fırtına" uyarısıMeteorolojiden bazı bölgelere "kuvvetli rüzgâr ve fırtına" uyarısıTSK'nın Aden Körfezi'ndeki görev süresi uzatıldıTSK'nın Aden Körfezi'ndeki görev süresi uzatıldıAİÇÜ Rektörü Karabulut ile SERKA Genel Sekreteri Taşdemir protokol imzaladıAİÇÜ Rektörü Karabulut ile SERKA Genel Sekreteri Taşdemir protokol imzaladıMalatya için şiddetli rüzgâr ve fırtına uyarısıMalatya için şiddetli rüzgâr ve fırtına uyarısı
SIRADAKİ HABER