HaberlerGündemKuzuları telef olan besiciye 90 adet kuzu hediye edildi

Kuzuları telef olan besiciye 90 adet kuzu hediye edildi

Bingöl'ün Karlıova İlçesine bağlı Kargapazarı köyünde yanlış ilaç kullanımından dolayı 95 kuzusu telef olan besici Cengiz Aral’ın mağduriyeti giderildi.

Kuzuları telef olan besiciye 90 adet kuzu hediye edildi

Tarım ve Orman Bakanlığı ve Bingöl Valiliğin talimatı ile harekete geçen Bingöl Tarım ve Orman İl Müdürü Burhan Bahadır ve Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ali Kaysadu’nun çalışmaları sonucunda yapılan dayanışmayla, mağdur besiciye 90 adet kuzu hediye edildi.

Mağduriyeti giderilen besici Aral, duruma sevinerek "Mağduriyetim giderildi, yeni kuzularım geldi. Herkese çok teşekkür ederim.” dedi.

Konu hakkında konuşan Tarım ve Orman İl Müdürü Bahadır, besicinin zararının karşılanmasına katkı sağlayan herkese teşekkür ettiğini belirterek, şunları söyledi:

“Sayın Bakanımız ve Sayın Valimizin talimatı doğrultusunda yetiştiricimizin mağduriyetinin giderilmesi noktasında bir çalışma başlattık. Büyük bir dayanışma örneği gösterildi. 90 kuzuyu besicimiz Cengiz Aral’a teslim ettik. Yetiştiricilerin her türlü sıkıntısında yanlarındayız.”

Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Kaysadu ise besici Aral’ın mağduriyetinin dayanışma ile giderilmesinden memnuniyet duyduklarını ifade etti.

İLGİLİ HABERLER

Yeni haftada yağışlar geri dönüyorYeni haftada yağışlar geri dönüyorGözler bugün Kabine Toplantısı'nda alınacak kararlarda olacakGözler bugün Kabine Toplantısı'nda alınacak kararlarda olacakDışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınamaDışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınamaTunceli'de sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalıTunceli'de sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalıMalatya'da 3,8 büyüklüğünde depremMalatya'da 3,8 büyüklüğünde deprem
SIRADAKİ HABER