HaberlerGündemKuzu doğumları devam ediyor

Kuzu doğumları devam ediyor

​Tarım İşletmesi Genel Müdürlüğüne (TİGEM) bağlı Gözlü Tarım İşletmesinde 22 bin kuzunun doğması bekleniyor.

Kuzu doğumları devam ediyor

Gözlü Tarım İşletmesinde kuzu doğumları devam ediyor. Akkaraman, Acıpayam ve Bafra ırkı koyun yetiştiriciliği yapılan İşletmede şubat ayı itibarıyla başlayan doğumlarda toplam 22 bin kuzunun dünyaya gözlerini açması bekleniyor.

Mart ayı sonuna kadar devam etmesi planlanan doğum sezonunda, Konya'da bulunan İşletmede bugüne kadar; Akkaraman ırkından 19 bin 628 baş, Acıpayam ırkından bin 385 baş, Bafra ırkından ise 739 baş olmak üzere toplam 21 bin 752 baş kuzu dünyaya geldi.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER