HaberlerGündemKuyulu köyü Camii tamamlanmak için hayırseverleri bekliyor

Kuyulu köyü Camii tamamlanmak için hayırseverleri bekliyor

​Adıyaman merkeze 40 kilometre uzaklıkta yer alan Kuyulu (Turuş) köyü Camii ihtiyaca cevap vermediğinden yerine yenisi yapılan cami tamamlanmayı bekliyor.

Kuyulu köyü Camii tamamlanmak için hayırseverleri bekliyor

Yaklaşık 4 bin nüfuslu köyde yer alan iki camiden biri olan Kuyulu Camii imam- hatibi Osman Güngören Ramazan ayında teravihleri camide kılmak ve kıldırmak istediklerini dile getirdi.

Yol güzergahında yer almasından dolayı gelip geçen Müslümanlarında ibadetlerini rahatlıkla yapabilecekleri bir alanda yer alan caminin büyük bir kısmı hayırseverlerin desteğiyle tamamlanmış geriye kalan çevre düzenlemesi, halı ve avize gibi ihtiyaçlar içinde yine hayırseverlerin desteği beklenmekte.

Tamamlanması beklenen camiyle ilgili bilgi veren cami imam hatibi Güngören "Büyük kısmı tamamlanan camimizin halıları, avizesi ve elektrik tesisat işi kalmıştır. Bunun dışında bayanlar i.in ayrılan kısmın merdivenleri ve engelli kardeşlerimiz için engelli rampası da şu an tamamlanamayın bekleyen ihtiyaçlar arasında yer alıyor. Bu ihtiyaçlar için tahmini 2 yüz bin lira gibi bir ihtiyacımız var. Bugüne kadar sadece Müminlerin yardımıyla bu cami bu seviyeye geldi. Ayet-i kerimde dendiği gibi 'Allah'ın mescitlerini, ancak Allah'a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah'tan başkasından korkmayan kimseler imar eder.' Buyuruyor Yüce Rabbimiz. Bizde bu ayeti kerimenin müjdesine nail olabilmek için yola çıktık. Elhamdülillah Rabbim bugüne kadar bizi getirdi. Üç sene içerisinde camimizi bu hal getirdik. Niyetimiz İnşallah bu Ramazan ayında teravihlerimizi camimizde kılmak bundan dolayı halı ve avize siparişimizi verdik. Budan dolayı Müslümanlardan yardım talep ediyoruz." dedi.

"Camimiz ihtiyaca cevap vermiyordu"

Cami cemaatinden Mustafa Boybey, 1946 yılında yapılan caminin ihtiyaca cevap verememesi nedeniyle yıktırıldığını belirterek "1946 yılında yapılan ve ihtiyaca cevap vermeyen camimiz yıkılmak üzereydi. Bu nedenle eski camiyi yıkarak yenisini inşa etmeye başladık. Bu masrafların tamamı Müslüman halkımız tarafından karşılanıyor. Şu an camimizin çevre düzenlemesi, halı ve avize gibi eksikleri vardır. Hayırsever kardeşlerimizin desteklerini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER