HaberlerGündemKuraklık nedeniyle suların kesildiği İstanbul için yağış bekleniyor

Kuraklık nedeniyle suların kesildiği İstanbul için yağış bekleniyor

​Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM'un verilerine göre, İstanbul bu akşamdan itibaren fırtınanın ve yağışlı havanın etkisine girecek.

Kuraklık nedeniyle suların kesildiği İstanbul için yağış bekleniyor

İstanbul başta olmak üzere ülkenin batı bölgelerinin bugün akşam saatlerinden itibaren yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Konuyla ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezinden (AKOM) yapılan açıklamada, bugün beklenen fırtınanın ardından cumartesi il genelinde kuvvetli sağanak yağmur geçişlerinin yaşanacağı, yağışların özellikle boğaz çevresi ile Avrupa yakası genelinde etkili olacağı kaydedildi.

Yağışların pazar akşam saatlerine kadar devam edeceği belirtilen açıklamada, önümüzdeki hafta yeni sistemlerin Marmara bölgesinde etkili olmaya devam edeceğinin tahmin edildiği ifade edildi.

Açıklamada, "Öte yandan, 14 Ocak ve sonrasındaki günlerde, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin büyük bir bölümünde soğuk ve yağışlı kış koşullarının yaşanmaya başlaması bekleniyor" denildi.

İLGİLİ HABERLER

WhatsApp geri adım attı: Gizlilik sözleşmesinin tarihini ertelediWhatsApp geri adım attı: Gizlilik sözleşmesinin tarihini ertelediPervari'de yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu ulaşıma açıldıPervari'de yoğun kar yağışından kapanan 12 köyün yolu ulaşıma açıldıİş yerinden para kasasını çalan kişi eski çalışan çıktıİş yerinden para kasasını çalan kişi eski çalışan çıktıİletişim Başkanı Altun, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları telin ettiİletişim Başkanı Altun, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları telin ettiHafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'ncisi başladıHafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'ncisi başladı
SIRADAKİ HABER