HaberlerGündemKümesten hindi çalan hırsızlar yakalandı

Kümesten hindi çalan hırsızlar yakalandı

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde bir evin bahçesindeki kümesten hindileri çalan hırsızlar, 27 güvenlik kamerası incelenerek yakalandı.

Kümesten hindi çalan hırsızlar yakalandı

Alınan bilgiye göre, Kızıltepe’de Y.B isimli şahsa ait 8 hindi, Günlüce Mahallesinde bulunan evinin bahçesindeki kümesten kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındı.

Kızıltepe İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan araştırmalar sonucu hırsızlık olayında kullanılan aracın kiralık olduğu bilgisine ulaşıldı.

Kiralama şirketinden kiralayan şahsın bilgilerine ulaşan jandarma ekipleri aracı ve şahısları bölgede bulunan 27 kamerayla takibe aldı.

Söz konusu aracı kiralayan M.G ile araçta bulunan M.Ö, S.Ç ve C.G isimli şahıslar Kızıltepe İlçe merkezinde yakalandı.

Yapılan sorgulamada hindileri çaldıklarını ve Z.Ş isimli şahsa sattıklarını itiraf eden 4 şüpheli gözaltına alındı.

Hırsızlık olayına konu olan hindileri satın alan Z.Ş hakkında da “Suç eşyasını satın almak” suçundan ayrıca soruşturma başlatıldığı bildirildi.

İşlemleri tamamlanan M.G ve M.Ö isimli şahıslar sevk edildiği adli makamlarca “Hırsızlık” suçundan tutuklanarak cezaevine teslim edilirken, S.Ç ve C.G isimli şahısların serbest bırakıldığı öğrenildi.

Aranan bir şahıs yakalandı

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince icra edilen yol kontrol ve arama faaliyeti esnasında "Hırsızlık" suçundan aranan U.K jandarma tarafından yakalandı.

Gözaltında alınan zanlının jandarmadaki işlemlerinin bitmesine müteakip adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER