HaberlerGündemKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Midyat’ta ziyaretlerde bulundu

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Midyat’ta ziyaretlerde bulundu

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, restore çalışmaları tamamlanan ve restore edilecek kültürel varlıkları inceleme ve çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Mardin’e geldi.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Midyat’ta ziyaretlerde bulundu

Şırnak’taki ziyaretlerinin ardından Mardin’in Midyat ve Dargeçit ilçelerine geçen Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan ve beraberindeki heyet; ilçe Kaymakamı  Tekin Dundar, Belediye Başkan  ve Başkan Yardımcıları, AK Parti Mardin İl Başkanı ve ilçe  protokolü tarafından karşılandı.

Bakan Yardımcısı Demircan, önce Mor Gabriel Manastırında ziyarette bulundu, ardından  Dargeçit ilçesine geçen Demircan burada çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Bakan Yardımcısı Demircan daha sonra Midyat’ta yapımı devam eden İlçe halk Kütüphanesi inşaatında incelemelerde bulunarak, ilgili şantiye şefinden proje detaylarını aldı. Demircan, Kütüphane yapımını üstlenen Midyatlı iş adamı Mahsum Altunkaya’yı telefonla arayarak yaptığı hizmetler için teşekkür etti.

Ziyaretlerine mevcut ilçe Halk Kütüphanesi ve Midyat Belediyesinde sürdüren Bakan Yardımcısı Demircan Midyat Belediyesi ile DİKA tarafından devam ettirilen Ulucami Mahallesi Sokak Sağlıklaştırma ve Restorasyon çalışmalarını inceledi. Binbaşı Hacı Abdurrahman Efendi Camisi'nde incelemelerde bulundu.

“Midyat’a hayran kaldım”

Ziyaretlerin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Demircan, Midyat’ın büyüleyici bir yapısı olduğunu ifade ederek bu çalışmaların bitmesiyle Midyat’ın turizm kenti olacağını belirtti.Demircan, “Bulunduğumuz alan gerçekten çok büyüleyici ve çok etkileyici. Kapadokya gibi yer altı şehirlerinin bulunması  ciddi bir turizm iddiası yaratabilir. Bu anlamda Belediyemizi, İl Başkanımızı tebrik ve takdir ediyorum. Gerçekten  çok  güzel bir vizyon perspektifi var. Burada ve bölgede belediyelerimizin ve müşterek olarak Vakıflar Genel Müdürlüğünün yapacağı çalışmalar buranın geleceğini bambaşka bir yere taşıyacaktır. İnşallah en kısa zamanda buraya Sayın Bakanımızı da alıp birlikte  geleceğiz. Onun vizyonuyla çok daha doğru bir turizm perspektifini ortaya çıkarmak için elimizden geleni yapacağız diye düşünüyorum. Ben etkilendim ve etkileyici bir yer burası.” diye konuştu.

Demircan ziyaretlerinin ardından Kızıltepe ilçesine geçti. Bakan Yardımcısı  Demircan’ın  ziyaretlerine yarın  burada devam edeceği öğrenildi.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER