HaberlerGündemKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti

​Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önündeki çadırı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, PKK'den çocuklarını isteyen ailelerin kararlı duruşunun önemli olduğunu belirtti.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti

Çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelerin Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önündeki umutlu bekleyişi devam ederken Türkiye'nin birçok noktasından ailelere destek ziyaretleri sürüyor.

Turizm Bakanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Diyarbakır'daki tarihi yerlerde yürütülen restorasyon çalışmalarını incelemek üzere kente gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan evlat nöbetindeki ailelerle bir araya geldi.

Restorasyon çalışmalarını yerinde incelemek amacıyla Diyarbakır'a geldiğini belirten Demircan, evlat nöbetindeki ailelerin PKK ile mücadele sürecinde oluşturduğu etkilere vurgu yaptı.

Demircan, "Buradaki anne ve babaların varlıklarını neticesini hepimiz biliyoruz. Terörle mücadelede çok güzel neticeler aldık. İnşallah bu neticeleri devam eder. Evlat nöbetindeki ailelerin, bu yıl inşallah PKK'nın son yılı olsun dediklerini duyduk. Gerçekten annelerin babaların bu konudaki azimli ve kararlı duruşu, devletimiz için en büyük moraldir." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Kuvvetli buzlanma, don ve çığ tehlikesi uyarısıKuvvetli buzlanma, don ve çığ tehlikesi uyarısıDışişleri Bakanlığından Yunanistan'a "İyon Denizi" tepkisiDışişleri Bakanlığından Yunanistan'a "İyon Denizi" tepkisiİzmir'de art arda depremler yaşandıİzmir'de art arda depremler yaşandıKarda mahsur kalan çobanlar ve koyun sürüsü kurtarıldıKarda mahsur kalan çobanlar ve koyun sürüsü kurtarıldıDiyarbakır'da zincirleme trafik kazasıDiyarbakır'da zincirleme trafik kazası
SIRADAKİ HABER