HaberlerGündemKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti

​Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önündeki çadırı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, PKK'den çocuklarını isteyen ailelerin kararlı duruşunun önemli olduğunu belirtti.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan evlat nöbetindeki aileleri ziyaret etti

Çocukları PKK tarafından kaçırılan ailelerin Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önündeki umutlu bekleyişi devam ederken Türkiye'nin birçok noktasından ailelere destek ziyaretleri sürüyor.

Turizm Bakanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından Diyarbakır'daki tarihi yerlerde yürütülen restorasyon çalışmalarını incelemek üzere kente gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan evlat nöbetindeki ailelerle bir araya geldi.

Restorasyon çalışmalarını yerinde incelemek amacıyla Diyarbakır'a geldiğini belirten Demircan, evlat nöbetindeki ailelerin PKK ile mücadele sürecinde oluşturduğu etkilere vurgu yaptı.

Demircan, "Buradaki anne ve babaların varlıklarını neticesini hepimiz biliyoruz. Terörle mücadelede çok güzel neticeler aldık. İnşallah bu neticeleri devam eder. Evlat nöbetindeki ailelerin, bu yıl inşallah PKK'nın son yılı olsun dediklerini duyduk. Gerçekten annelerin babaların bu konudaki azimli ve kararlı duruşu, devletimiz için en büyük moraldir." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER