HaberlerGündemKudüs Gönüllüleri Ramazan ayı yardım çalışmalarına başladı

Kudüs Gönüllüleri Ramazan ayı yardım çalışmalarına başladı

​Kudüs Gönülleri İnsani Yardım Komisyonu, 13 Nisan'da başlayacak olan Ramazan ayı yardım çalışmalarına başladı.

Kudüs Gönüllüleri Ramazan ayı yardım çalışmalarına başladı

Çalışmalar kapsamında hazırlanacak olan gıda kolileri ayni ve nakdi yardımlar fakir, muhtaç ve yetimlere ulaştırılacak.

Ramazan ayı yardım çalışmaları hakkında yazılı açıklama yapan Kudüs Gönüllüleri İnsani yardım Komisyonu Başkanı Recai Yurdan, bir yıldan fazladır devam eden Coronavirus salgını sebebiyle muhtaç duruma düşen ailelerle birlikte yetim ve mağdurlara ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Yardım komisyonu olarak hayırseverlerden gelen yardımları muhtaçlara ulaştıracaklarını belirten Yurdan, "İslam’ın amacı yardım edilebilir yoksulluk değil, yoksulluğu kökünden ortadan kaldırmak, sosyal adaleti gerçekleştirmektir. İslam tarihine baktığımızda Medine'de herkesin uykuya çekildiği gece vakitlerinde fakir fukaranın evlerini gezen imam Zeynel Abidin kapılarına çuvalla yiyecek bırakırdı. Peygamber torunu olduğu için evine bir şey getirildiğinde ya da ganimetten hisse ayrıldığında, bunu derhal dağıtan büyük insan, hayatı boyunca geceleri fakirlerin kapısına yiyecek bırakırdı ve hepsinin üzerine de 'helaldir' yazılı not iliştirilirdi. Bu süre zarfında yiyeceğin nereden geldiğini bilmeyen ihtiyaç sahipleri, gerçeği ancak Zeynel Abidin ölüp yardımlar kesilince anlayabildi." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER