HaberlerGündemKozan"da şehitler için mevlit okutuldu

Kozan"da şehitler için mevlit okutuldu

Adana’nın Kozan ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü etkinleri kapsamında şehitler anısına mevlit okutuldu.

Kozan"da şehitler için mevlit okutuldu
Adana’nın Kozan ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü etkinleri kapsamında şehitler anısına mevlit okutuldu.

Hoşkadem Cami’nde düzenlenen programda İmam Abdurrahman Yılmaz, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. Ardından Cami müezzini Ayhan Eyvaz, emekli din görevlileri Ali Arık ve Arif Yüce tarafından Kozan’ın kurtuluşunda canlarını feda edenler başta olmak üzere tüm şehitler için Mevlid-i Şerif ve Kur’an-ı Kerim okundu. Program Hoşkadem Camii İmamı Abdurrahman Yılmaz yaptırdığı toplu dua ile son buldu.

Programa katılan Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan; “Kurtuluş günü bizim milli günlerimizdir. Kurtuluş savaşında çok şehit verdik. O yüzden her yıl kurtuluş etkinliklerimizi sürdürüyoruz. Halkımızla birlikte kurtuluş bayramımızı en iyi şekilde coşkuyla kutluyoruz.” şeklinde konuştu.

Konuklara bal şerbeti ve tatlı ikramının da yapıldığı programda, dini içerikli kitaplar dağıtıldı.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep olduGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep olduNusaybin Kaymakamı Temizkan Mardin Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandıNusaybin Kaymakamı Temizkan Mardin Valiliği Hukuk Müşavirliği görevine atandıSeyir halindeki araçta video çekerken kaza yaptıSeyir halindeki araçta video çekerken kaza yaptı
SIRADAKİ HABER