HaberlerGündemKoyun beşiz doğurdu

Koyun beşiz doğurdu

Çanakkale’de bir çiftlikte bulunan koyun beşiz doğurdu. Hepsine sütü yetmediği için üç kuzu diğer koyunlara verildi.

Koyun beşiz doğurdu
Çanakkale’de bir çiftlikte bulunan koyun beşiz doğurdu. Hepsine sütü yetmediği için üç kuzu diğer koyunlara verildi.

Nadir görülen olay, İÇDAŞ Küçükbaş Çiftliği’nde yaşandı. Beşiz kuzu dünyaya getiren sakız cinsi koyunun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. "Karakız" adlı koyunun sütü yetmediği için kuzularından üçü diğer koyunların yanına verildi. Veterinerler Karakız’ın üçüz ya da dördüz dünyaya getireceğini öngörürken beşiz doğum herkesi heyecanlandırdı.

Koyunların beşiz doğurması, nadir görülen bir olay olarak biliniyor. Dört yaşındaki Karakız, Bekirli köyündeki çiftlikte yavrularıyla yeni hayatına alışıyor. Kuzuların sağlıklı büyümesi için veterinerler titiz davranıyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı
SIRADAKİ HABER