HaberlerGündemKösekul: "Yüksek Telli Terbiye Sistemi Bağcılığı Canlandıracak"

Kösekul: "Yüksek Telli Terbiye Sistemi Bağcılığı Canlandıracak"

Besni Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Kösekul, Yüksek Telli Terbiye Sistemi'nin bağcılığı canlandıracağını söyledi.

Kösekul: "Yüksek Telli Terbiye Sistemi Bağcılığı Canlandıracak"
Besni Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Kösekul, Yüksek Telli Terbiye Sistemi'nin bağcılığı canlandıracağını söyledi.

Projenin Suvarlı Beldesinin yanı sıra Çorak, Pınarbaşı, Merkez, Kızılhisar, Burunçayır, Akpınar, Taşlıyazı, Oyalı, Kızılpınar, Atmalı, Harmanardı ve Hasemli köylerinde hayata geçirileceğini belirten Kösekul, “Proje dahilinde çiftçilerin mevcut dikili durumdaki üzüm bağları tele alınacaktır. Mevcut dikili olan bağlara (Y) tipi telli sistem kurulacaktır. Proje her bir çiftçinin en az 5 dekar, en fazla ise 30 dekarlık üzüm bağında uygulanacaktır. Çiftçilerin üzüm bağı 30 dekardan daha büyük olsa bile proje en fazla 30 dekarda uygulanacak, geri kalan alanda uygulanmayacaktır. Proje bedelinin yüzde 30’luk kısmı projeye başvuran çiftçi tarafından, yüzde 70’lik kısmı ise Besni Kaymakamlığı tarafından karşılanacaktır. Projeye başvurmak isteyen çiftçilerin bağları kendi üzerlerine tapulu ya da en az 10 yıllığına kendileri tarafından kiralanmış olmak zorundadır. Projeye başvurmak isteyen çiftçiler kimlik fotokopileri, tapu aslı ve fotokopileri, arazileri kiralık ise kira sözleşmelerinin aslı ve fotokopileri ile birlikte bugün mesai bitimine kadar Besni İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepkiİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepki
SIRADAKİ HABER