HaberlerGündemKorsanlar tarafından kaçırılan 15 Türkiyeli denizci kurtarıldı

Korsanlar tarafından kaçırılan 15 Türkiyeli denizci kurtarıldı

Nijerya'nın Lagos kentinde korsanlar tarafından kaçırılan İngiltere merkezli Borealis firmasına ait Mozart isimli gemideki 15 Türkiyeli denizci kurtarıldı.

Korsanlar tarafından kaçırılan 15 Türkiyeli denizci kurtarıldı

Güney Afrika'nın Cape Town kentine seyreden İngiltere merkezli Borealis firmasına ait Mozart isimli gemisi 23 Ocak'ta yerel saatle 10.36'da Nijerya'nın Lagos kentinin yaklaşık 180 mil açığında deniz korsanlarının saldırısına uğramıştı.

Korsanlar, 15 Türkiyeli personeli yanlarına rehin alarak gemiyi terk etmişti. Arbede esnasında Azerbaycan uyruklu bir personel hayatını kaybetmişti.

Yürütülen operasyonlar sonucunda 15 Türkiyeli denizci sağ salim teslim alındı.

Personellerin 2-3 gün içerisinde İstanbul'a getirileceği öğrenildi.  

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER