HaberlerGündemKorkuteli'nde "Bilim Şenliği" Düzenlendi

Korkuteli'nde "Bilim Şenliği" Düzenlendi

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde merkez ve köy ilköğretim okulları öğrencilerinin katılımıyla "Bilim Şenliği Sergisi" açıldı.

Korkuteli'nde "Bilim Şenliği" Düzenlendi
Antalya'nın Korkuteli ilçesinde merkez ve köy ilköğretim okulları öğrencilerinin katılımıyla "Bilim Şenliği Sergisi" açıldı.

Korkuteli kapalı pazar yerinde açılan Bilim Şenliği'nde öğrenciler hazırladıkları projeleri tanıtırken, serginin açılışına Kaymakam Erkan Karahan, Belediye Başkanvekili Kerim Gencer, İlçe Jandarma Komutanı Mutluay Oskay, İlçe Müdürü Metin Demirbağ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kocagöz, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kocagöz, 16 ilköğretim okulunun katılımıyla gerçekleşen matematik, fen teknoloji ve teknoloji tasarım ürünlerinin yer aldığı serginin, öğrencilerin hayallerinden yola çıkarak gerçekleştirmek istedikleri projeleri yansıttığını söyledi. Kocagöz, "Eğitimin her kademesinde zekayı geliştiren ve üretkenliği ön plana çıkaran bilimsel ve teknolojik faaliyetleri teşvik etmek amacıyla düzenlenmiş şenliğin amacına hizmet ettiği görülmüş, daha sonra ki bilim şenliği etkinliklerine katılımın yaygınlaştırılması hedeflenmiştir" dedi.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye'de bir günde 6 bin 682 Covid-19 hastası iyileşti 137 kişi hayatını kaybettiTürkiye'de bir günde 6 bin 682 Covid-19 hastası iyileşti 137 kişi hayatını kaybettiAdıyaman'da meydana gelen trafik kazasında 9 kişi yaralandıAdıyaman'da meydana gelen trafik kazasında 9 kişi yaralandıSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini kabul ettiSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu, sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini kabul ettiEvini yangında kaybeden aileye yeni evlerinin anahtarı teslim edildiEvini yangında kaybeden aileye yeni evlerinin anahtarı teslim edildiBakan Pekcan'dan kadın kooperatiflerine hibe desteği açıklamasıBakan Pekcan'dan kadın kooperatiflerine hibe desteği açıklaması
SIRADAKİ HABER