HaberlerGündemKonservatuvarda güz dönemi kayıtları sürüyor

Konservatuvarda güz dönemi kayıtları sürüyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı'nın yaz dönemi kursları bu hafta sona eriyor. Kursiyerlere, 31 Ağustos'ta düzenlenecek olan törenle sertifikaları verilecek. Güz dönemi kursları için kayıtlar ise sürüyor.

Konservatuvarda güz dönemi kayıtları sürüyor
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı'nın yaz dönemi kursları bu hafta sona eriyor. Kursiyerlere, 31 Ağustos'ta düzenlenecek olan törenle sertifikaları verilecek. Güz dönemi kursları için kayıtlar ise sürüyor.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı'nın yaz dönemi kursları 30 Haziran'da başladı. 10-15 yaş grubu gençlere keman, gitar, piyano, bağlama, ney, ud ve halk oyunları olmak üzere yedi branşta verilen kurslara yaklaşık bin 500 kişi katıldı. 29 Ağustos Cuma günü sona erecek olan kursların sertifika töreni 31 Ağustos Pazar günü yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı'nın güz dönemi kurslarının kayıtları ise sürüyor. İstekliler, 12 Eylül Cuma gününe kadar ön kayıt yaptırabilecek. Konservatuvar tarafından 13-14 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek olan yetenek sınavı sonrası başarılı olan kişiler kesin kayıt yaptırabilecek. 2014-2015 eğitim döneminde Türk sanat müziği, Türk halk müziği, tasavvuf müziği, gitar, bağlama, keman, ud, ney, piyano, resim, halk oyunları, tiyatro ve diksiyon dallarında kurs açılacak. Güz kursları 6 Ekim Pazartesi günü başlayacak ve 2015 yılının Mayıs ayının sonuna kadar devam edecek.

Bu arada, Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı'nın yaz kursları ile birlikte, öğrencileri kurslara getiren ailelerine yönelik başlatılan takı tasarım kursu da bu hafta sona eriyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Oktay Durukan'ı ziyaret eden öğrenci velileri, çocuklarını beklerken boş zamanlarını değerlendirebilecekleri kurs imkanı sağlanmasından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye teşekkür etti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER