HaberlerGündemKocatepe Camisi"nde bayram coşkusu

Kocatepe Camisi"nde bayram coşkusu

Ankara Kocatepe Camisi’ne çocuklarıyla birlikte gelen vatandaşlar, Ramazan Bayramı sevincini birbirleriyle kucaklaşarak yaşadı.

Kocatepe Camisi"nde bayram coşkusu
Ankara Kocatepe Camisi’ne çocuklarıyla birlikte gelen vatandaşlar, Ramazan Bayramı sevincini birbirleriyle kucaklaşarak yaşadı.

Vatandaşlar sabahın ilk ışıklarıyla birlikte camiye geldi. Çok sayıda Arap turist de Kocatepe Camisi'ni tercih etti. Kocatepe Camisi imam hatibi olarak görev yapan İsmail Coşar, bayram hutbesinde Ramazan ayı ve bayramın önemine vurgu yaptı. Gazze başta olmak üzere İslam coğrafyasında yaşanan olaylara dikkat çekti. Yaşanan katliamların son bulması için dua edip birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Bayram namazının ardından camiden ayrılan vatandaşlar, avluda birbirleriyle bayramlaştı.

Bazı vatandaşlar Gazze’de yaşanan olaylar nedeniyle bayrama buruk girdiklerini söyledi. Çocuklarıyla gelen vatandaşlar ise camiden sonra büyüklerini ve mezarlıkları ziyaret edeceklerini aktardı.İLGİLİ HABERLER

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ'a saldırı soruşturmasında yeni gelişmeGelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ'a saldırı soruşturmasında yeni gelişmeDEAŞ operasyonunda 3 gözaltıDEAŞ operasyonunda 3 gözaltıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamalarında 26 kişi gözaltına alındıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamalarında 26 kişi gözaltına alındıYolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiYolcu otobüsünde uyuşturucu madde ele geçirildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildiTürkiye'de Covid-19 nedeni ile 153 kişi vefat etti, 6 bin 289 yeni vaka tespit edildi
SIRADAKİ HABER