HaberlerGündemKocaeli'de siber dolandırıcılık yapan bir kişi yakalandı

Kocaeli'de siber dolandırıcılık yapan bir kişi yakalandı

"Whatsapp" uygulaması üzerinden yabancı numara ile kendisini "Instagram Destek Ekibi" olarak tanıtan ve doğrulama kodu isteyen A.S. kişisel verileri ele geçirmek suçundan gözaltına alındı.

Kocaeli'de siber dolandırıcılık yapan bir kişi yakalandı

Emniyet Genel Müdürlüğü, bir sosyal medya uygulamasının destek ekibinden olduğunu belirterek dolandırıcılık amacıyla halkın kişisel verilerini ele geçirmeye çalışan A.S. isimli şüpheli şahısla ilgili açıklama yaptı.

EGM'nin yaptığı yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Son dönemde vatandaşlarımıza Whatsapp uygulaması üzerinden +1 ile başlayan yabancı numara ile kendisini Instagram Destek Ekibi olarak tanıtıp doğrulama kodu isteyerek dolandırıcılık amaçlı kişisel verilerini ele geçirmeye çalışan A.S. isimli şüpheli şahıs 10 Aralık 2020 tarihinde Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekiplerince yapılan operasyon sonucu yakalanarak gözaltına alınmıştır."

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER