HaberlerGündemKocaeli'de siber dolandırıcılık yapan bir kişi yakalandı

Kocaeli'de siber dolandırıcılık yapan bir kişi yakalandı

"Whatsapp" uygulaması üzerinden yabancı numara ile kendisini "Instagram Destek Ekibi" olarak tanıtan ve doğrulama kodu isteyen A.S. kişisel verileri ele geçirmek suçundan gözaltına alındı.

Kocaeli'de siber dolandırıcılık yapan bir kişi yakalandı

Emniyet Genel Müdürlüğü, bir sosyal medya uygulamasının destek ekibinden olduğunu belirterek dolandırıcılık amacıyla halkın kişisel verilerini ele geçirmeye çalışan A.S. isimli şüpheli şahısla ilgili açıklama yaptı.

EGM'nin yaptığı yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Son dönemde vatandaşlarımıza Whatsapp uygulaması üzerinden +1 ile başlayan yabancı numara ile kendisini Instagram Destek Ekibi olarak tanıtıp doğrulama kodu isteyerek dolandırıcılık amaçlı kişisel verilerini ele geçirmeye çalışan A.S. isimli şüpheli şahıs 10 Aralık 2020 tarihinde Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekiplerince yapılan operasyon sonucu yakalanarak gözaltına alınmıştır."

İLGİLİ HABERLER

Karda mahsur kalan çobanlar ve koyun sürüsü kurtarıldıKarda mahsur kalan çobanlar ve koyun sürüsü kurtarıldıDiyarbakır'da zincirleme trafik kazasıDiyarbakır'da zincirleme trafik kazasıMeteoroloji'den 11 il için kar yağışı uyarısıMeteoroloji'den 11 il için kar yağışı uyarısı75 yaşındaki hasta kızakla ambulansa taşındı75 yaşındaki hasta kızakla ambulansa taşındıMalatya’da uyuşturucu ticaretinden 14 şüpheli yakalandıMalatya’da uyuşturucu ticaretinden 14 şüpheli yakalandı
SIRADAKİ HABER