HaberlerGündemKocaeli'de siber dolandırıcılık yapan bir kişi yakalandı

Kocaeli'de siber dolandırıcılık yapan bir kişi yakalandı

"Whatsapp" uygulaması üzerinden yabancı numara ile kendisini "Instagram Destek Ekibi" olarak tanıtan ve doğrulama kodu isteyen A.S. kişisel verileri ele geçirmek suçundan gözaltına alındı.

Kocaeli'de siber dolandırıcılık yapan bir kişi yakalandı

Emniyet Genel Müdürlüğü, bir sosyal medya uygulamasının destek ekibinden olduğunu belirterek dolandırıcılık amacıyla halkın kişisel verilerini ele geçirmeye çalışan A.S. isimli şüpheli şahısla ilgili açıklama yaptı.

EGM'nin yaptığı yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:

"Son dönemde vatandaşlarımıza Whatsapp uygulaması üzerinden +1 ile başlayan yabancı numara ile kendisini Instagram Destek Ekibi olarak tanıtıp doğrulama kodu isteyerek dolandırıcılık amaçlı kişisel verilerini ele geçirmeye çalışan A.S. isimli şüpheli şahıs 10 Aralık 2020 tarihinde Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekiplerince yapılan operasyon sonucu yakalanarak gözaltına alınmıştır."

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER