HaberlerGündemKocaeli'de pandemi sürecinde 38 bin kişiye adli ve idari işlem yapıldı

Kocaeli'de pandemi sürecinde 38 bin kişiye adli ve idari işlem yapıldı

​Kocaeli Valiliği, Pandemi dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında kurumlar tarafından karşılanan talepler, gerçekleştirilen denetimler sonucu yapılan adli ve idari işlemler, sorgulamalar ile izolasyon sayısı verilerini paylaştı.

Kocaeli'de pandemi sürecinde 38 bin kişiye adli ve idari işlem yapıldı

İl Valiliğince yapılan açıklamada, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında valilik ve kaymakamlıklarca oluşturulan ekipler tarafından 22 Mart 2020 ile 18 Ocak tarihleri arasında Kocaeli genelinde gerçekleştirilen faaliyet ve denetimlerde Vefa Sosyal Destek Guruplarınca toplam 395 bin 694 talep karşılandığı, zorunlu karantina yasağı ile ilgili yapılan denetimlerde yasağı ihlal eden 2 bin 122 kişiye idari, 872 kişiye de adli işlem yapıldığı belirtildi.

65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda 555 bin 651 kez ikametlerine gidilerek evde bakım ve sağlık hizmeti verildiğinin ifade edildiği açıklamada, AFAD ve GAMER gibi iletişim hatları üzerinden yapılan 78 bin 498 talep yerine getirildiği kaydedildi.

İdari işlem sayılarının paylaşıldığı açıklamada, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında oluşturulan ekiplerce 516 bin 703 kez denetlenen 16 bin 152 iş yerinden 2 bin 520 adrese kurallara uymamaları nedeniyle idari işlem yapıldığı ifade edildi.

Açıklamada, ayrıca ilgili birimlerce yapılan 4 milyon 377 bin 104 şahıs sorgulaması neticesinde 12 bin 775 aranan şahıs yakalanırken uygulanan denetimlerde toplam 5 milyon 418 bin 501 aracın kontrol edildiği, bunlardan 7 milyon 910 bin 969 şahsın sorgulandığı bilgisi paylaşıldı.

Kocaeli sınırları içerisinde sosyal mesafe kuralını ihlal eden 2 bin 378, maske takma kuralını ihlal eden 26 bin 552 kişiye idari işlem yapılırken pandemi nedeniyle alınan tedbirler, izolasyon kurallarını ihlal ve zorunlu nedenlerden dolayı olmak üzere 2 bin 262 kişinin yurtlarda izolasyona tabi tutulduğu açıklandı.

Son olarak 2020/118 nolu Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararınca sigara içilmesi yasağını ihlal eden 2 bin 511, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 3 bin 271 kişi hakkında idari işlem uygulandığı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER