HaberlerGündemKocaeli'de 54 STK Ramazan ayında mazlum coğrafyalarda ortak projeler hayata geçirecek

Kocaeli'de 54 STK Ramazan ayında mazlum coğrafyalarda ortak projeler hayata geçirecek

54 Sivil Toplum Kuruluşunun üyesi olduğu "Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu" Ramazan ayı yardım çalışmaları kapsamında Türkiye ve mazlum coğrafyalarda ortaklaşa yapabilecekleri projeler için bir araya geldi.

Kocaeli'de 54 STK Ramazan ayında mazlum coğrafyalarda ortak projeler hayata geçirecek

Düzenlenen toplantıda, yapılacak faaliyetlerin hangi kurumlar üzerinden gerçekleştirileceği, hangi ülkelere öncelik verileceği ve iftar bedellerinin ne olacağına ilişkin konular görüşüldü. STK temsilcileri ise hangi ülkelerde ne tür faaliyetler yaptıkları hakkında bilgi paylaşarak ramazanda yapılacak ortak faaliyetlerle ilgili teklifler sundular.

Toplantı sonrasında İLKHA muhabirine konuşan Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu Dönem Başkanı Muhammet Hanefi Akbulut, hem ramazan ayı faaliyetleri hem de diğer zamanlarda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Kocaeli'de 54 STK Ramazan ayında mazlum coğrafyalarda ortak projeler hayata geçirecek

Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri Platformu Dönem Başkanı Muhammet Hanefi Akbulut

Akbulut, "Platformda şu anda gönüllü STK'lar var. Bu STK'lar içerisinde gençlik faaliyetleri yapanlar, sendikalar, insani yardım vakıfları bulunuyor. Birlikte gündemi değerlendirip sahada ortak akılla projeler yapmak üzere çalışmalar yapıyoruz. Zaman zaman ülke gündemini, insanları ilgilendiren konularla ilgili basın açıklamaları yapıyoruz. Örneğin 28 Şubat'ta darbenin ülkemize getirdiği sıkıntıları farklı programlar ve tiyatro gösterimleriyle anlatıyoruz. Ramazan ayında ümmet iftarları yapıyoruz. Ümmet bilinciyle hem buradaki kardeşlerimiz hem de mazlum coğrafyalardaki kardeşlerimizin dertlerine, sıkıntılarına ortak olmaya çalışıyoruz. Derdimiz hep birlikte ortak faaliyetler içerisinde bulunmak ve birbirimize yaptığımız çalışmalarda destek olmaktır." dedi.

Bu yıl ümmet iftarı programını birçok farklı STK üzerinden yapacaklarını söyleyen Akbulut, "Birden fazla coğrafyada eş zamanlı bir iftar organizasyonu ile birlikte Kocaeli'de de STK temsilcileri ve üyeleriyle çorba, pide ve hurma ile iftar yapacağız. Ümmet coğrafyasında ise daha zengin bir menü ile iftar vereceğiz. Derdimiz, oradaki kardeşlerimizle gönül bağı kurmaktır. Bununla ilgili yardım kuruluşlarımız tekliflerini bize sundular. Derneklerimiz, yapılacak projelerin maddi giderlerinin belli bir kısmını kendileri karşılayacak. Platform olarak belirleyeceğimiz bir günde Kocaeli'deki tüm STK temsilcilerimiz ve üyeleriyle, aynı zamanda ümmet coğrafyasıyla eş zamanlı bir iftar programı gerçekleştireceğiz. Tüm STK'lar verebilecekleri miktarı belirleyip üzerlerine düşeni yaptıktan sonra çalışmamızı başlatacağız inşallah." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER