HaberlerGündemKızıltepe STK Platformu: Kaymakamlığa yapılan saldırı üzücü

Kızıltepe STK Platformu: Kaymakamlığa yapılan saldırı üzücü

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde çiftçilerin elektrik kesintilerini protesto ettikleri sırada bir grubun kaymakamlık binasını ve makam aracını tahrip etmesi tepki gördü. Kızıltepe Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, protesto eylemleri ile ilgili yaparak elektrik konusunda Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş’in her türlü çabayı gösterdiğini belirti. Platform, kaymakamlık binasına ve makam aracına yapılan saldırının üzücü olduğunu, Kaymakam Ermiş’in her zaman halkın yanında olduğunu dile getiren yazılı bir

Kızıltepe STK Platformu: Kaymakamlığa yapılan saldırı üzücü
Mardin’in Kızıltepe ilçesinde çiftçilerin elektrik kesintilerini protesto ettikleri sırada bir grubun kaymakamlık binasını ve makam aracını tahrip etmesi tepki gördü. Kızıltepe Sivil Toplum Kuruluşları Platformu, protesto eylemleri ile ilgili yaparak elektrik konusunda Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş’in her türlü çabayı gösterdiğini belirti. Platform, kaymakamlık binasına ve makam aracına yapılan saldırının üzücü olduğunu, Kaymakam Ermiş’in her zaman halkın yanında olduğunu dile getiren yazılı bir açıklama yaptı.

    Platform adına açıklama yapan başkanı Mehmet Şerif Öter, uzun süredir tarımsal alanda kullanılan elektrik sorunuyla ilgili yapılan girişimler sonuçsuz kaldığını hatırlattı.

    Platform olarak elektrik sorunu ile ilgili 2011 yılında ilk eylemlerini yatıklarını kaydeden Öter, "Elektrik Dağıtım Şirketi DEDAŞ’ın sulamalarda kullanılan elektriği 3 gün kesinti yapması üzerine çiftçiler seslerini duyurmak ve tepkilerini ortaya koymak amacıyla karayolları trafiğe kapattı. STK Platformu olarak elektrik sorunun çözümü konusunda her zaman çiftçimizle beraber olduk bu sorunla yakından ilgilendik. Bundan sonrada sorunun çözüme kavuşması için maddi ve manevi olarak çiftçilerimizin yanında olacağız. Ama hak ararken başka insanların haklarını ihlal etmek, çevreye zarar vermek doğru değildir. Sorunun çözümü noktasında bu güne kadar kaymakam Erdoğan Turan Ermiş, Kızıltepe halkın yanında olmuş ve her türlü desteği vermiştir. Belki de Türkiye’de ilk kez bir kaymakam halkın demokratik eylemine katılarak destek vermiş. Ama ne yazık ki yaşanan son olayda kaymakamlık binası ve aracı hedef alınarak tahrip edilmeye çalışılmıştır. Emektar duyarlı çiftçilerimizin halkıyla her konuda dayanışma içinde olan Kaymakam Ermiş’in makamına ve aracına saldırıda bulunacaklarını asla düşünmüyor ve inanmıyoruz." ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Tarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması​ İnşaat firmasına yapılan operasyonun ardından mağdurlar ve avukatlarından basın açıklaması
SIRADAKİ HABER