HaberlerGündemKısıtlamayla boşalan sokaklar çocuklara kaldı

Kısıtlamayla boşalan sokaklar çocuklara kaldı

​Coronavirüs ile mücadele kapsamında ülke genelinde uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında boşalan sokak ve caddelerin hareketsizliğini fırsat bilen Silopili çocuklar oyun oynayarak vakit geçirdi.

Kısıtlamayla boşalan sokaklar çocuklara kaldı

İçişleri Bakanlığının genelgesiyle Covid-19 tedbirleri kapsamında ülke genelinde perşembe günü saat 21.00'da başlayan ve pazartesi günü saat 05.00'a kadar sürecek olan 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının 3'üncü gününde de Şırnak’ın Silopi ilçesinin meydan, cadde ve sokakları boş kaldı.

Kısıtlamaya uyulan ilçede insan ve araç hareketsizliğini fırsat bilen Cudi Mahallesindeki çocuklar, sokağa çıkarak akranlarıyla beraber futbol oynayarak zamanlarını geçirdiler.

Mahallede futbol oynayan çocuklardan Sertan Bayar, ders çalıştıktan sonra can sıkıntısını gidermek için akranlarıyla evinin önünde futbol oynayarak eğlenceli vakit geçirdiğini söyledi. (İLKHA)

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER