HaberlerGündemKısıtlamaya uymayan 35 binden fazla kişi hakkında işlem yapıldı

Kısıtlamaya uymayan 35 binden fazla kişi hakkında işlem yapıldı

​İçişleri Bakanlığı, 4-11 Ocak'ta uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları riayet etmeyen 35 bin 544 kişi hakkında adli/idari işlem yapıldığını açıkladı.

Kısıtlamaya uymayan 35 binden fazla kişi hakkında işlem yapıldı

Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında 30 Kasım 2020'den bu yana hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor.  

Bu kapsamda, hafta içi 21.00-05.00 saatleri arasında, hafta sonu ise cuma akşamı saat 21.00'den pazartesi günü saat 05.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulandığı belirtilen Bakanlık açıklamasında, bu hafta 6'ncısı uygulanan kısıtlamaya büyük oranda uyum sağlandığı belirtildi.

Kısıtlamaya uymayan kişilere idari ya da adli işlem uygulandığı bildirilen açıklamada "4 Ocak Pazartesi gününden itibaren hafta içi 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu 8 Ocak Cuma akşamı saat 21.00'de başlayıp 11 Ocak Pazartesi günü saat 05.00'e kadar süren sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan toplam 35 bin 544 kişiye Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK'nin ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapılmıştır." denildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER