HaberlerGündemKısıtlamanın ilk gününde 1500 kamyon kar şehir dışına taşındı

Kısıtlamanın ilk gününde 1500 kamyon kar şehir dışına taşındı

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlanmasıyla birlikte Tatvan Belediyesi ile Karayolları ekiplerinin ortaklaşa yürüttüğü Cumhuriyet Caddesi üzerindeki kar temizleme çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.

Kısıtlamanın ilk gününde 1500 kamyon kar şehir dışına taşındı

Cumhuriyet Caddesi ve caddeye bağlanan dikey yollarda bulunan karları iş makinaları ile şehir dışına taşıma çalışmalarına başlandı. Hafta sonu yasağının ilk gününde yaklaşık 1500 kamyon kar şehir dışına taşındı.

Çalışmaları yerinde inceleyen Tatvan Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Özkan, 70 personel ve 28 iş makinasıyla çalışma yürüttüklerini belirtti.

Özkan "Tatvan Belediyesi olarak son bir haftadır yoğun şekilde karla mücadele çalışmaları yürütmekteyiz. Meteorolojiden aldığımız verilere göre, bir haftada Tatvan şehir merkezine 2 metre 28 santimetre kar yağışı gerçekleşti. Bütün cadde ve sokaklarımızı açtık. Cumhuriyet Caddesi'nde de sokağa çıkma kısıtlanmasını fırsat bilerek temizlik çalışmalarına başladık. Şu ana kadar bin 500 kamyon civarında karı şehir dışına çıkardık. Yaklaşık 4 bin kamyon karı taşıma yoluyla şehir merkezinden çıkaracağız. İnşallah cumartesi ve pazar günü itibariyle Cumhuriyet Caddesi ve caddeye bağlı dikey yollarda çalışmalarımız bitecek." dedi.

İLGİLİ HABERLER

İstanbul barajlarında doluluk oranı yüzde 58,2'ye ulaştıİstanbul barajlarında doluluk oranı yüzde 58,2'ye ulaştıSınır hattında 2'si PKK'li 9 kişi yakalandıSınır hattında 2'si PKK'li 9 kişi yakalandıElazığ Belediyesi işçi alımı yapacakElazığ Belediyesi işçi alımı yapacakDiyarbakır Toptancılar Sitesi'nde yangınDiyarbakır Toptancılar Sitesi'nde yangınAdıyaman'da av tüfeği ve avlanan kekliklere el konulduAdıyaman'da av tüfeği ve avlanan kekliklere el konuldu
SIRADAKİ HABER