HaberlerGündemKısıtlamaları ihlal eden 25 bin 439 kişiye idari işlem yapıldı

Kısıtlamaları ihlal eden 25 bin 439 kişiye idari işlem yapıldı

​İçişleri Bakanlığı, 1-8 Mart tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 25 bin 439 kişiye adli ya da idari işlem uygulandığını açıkladı.

Kısıtlamaları ihlal eden 25 bin 439 kişiye idari işlem yapıldı

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, salgınla mücadelede kontrollü normalleşme döneminde olduğu ve bu dönemde illerin vaka sayılarına göre düşük, orta, yüksek ve çok yüksek şeklinde risk gruplarına ayrılarak tedbirlerin bu seviye gruplarına göre belirlendiği hatırlatıldı.

Türkiye genelinde hafta içi sokağa çıkma kısıtlamasının 21.00-05.00 saatleri arasında devam ettiği, hafta sonlarında ise düşük ve orta risk grubunda yer alan illerde hafta içinde olduğu gibi 21.00-05.00 saatleri arasında; yüksek ve çok yüksek risk grubundaki illerde ise, cuma 21.00-cumartesi 05.00 arasıyla, cumartesi 21.00'den başlayıp pazar gününün tamamını kapsayıp, pazartesi saat 05.00'de bitecek şekilde uygulandığı hatırlatıldı.

Bu kapsamda 1-8 Mart tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 25 bin 439 kişiye adli ya da idari işlem uygulandığı belirtildi.  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER