HaberlerGündemKışanak: Bu birliktelikten büyük sinerji doğacak

Kışanak: Bu birliktelikten büyük sinerji doğacak

83. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın onur konuğu il olan Diyarbakır’dan gelen heyet, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Kışanak: Bu birliktelikten büyük sinerji doğacak
83. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın onur konuğu il olan Diyarbakır’dan gelen heyet, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2013 Mayıs ayında, şehrin farklı kesimlerini temsil eden 190 kişilik katılımcı grubuyla düzenlediği İzmir-Diyarbakır Buluşması'nın İzmir ayağı olan ziyarette konuşan Diyarbakır Belediye Eş Başkanı Gülten Kışanak, İzmir ve Diyarbakır birlikteliğinden büyük bir sinerji doğacağını söyledi. Sözlerine davet ve sıcak evsahipliği için teşekkür ederek başlayan Kışanak, “Ben bir parça kendimi evimde hissediyorum. Biraz İzmirli sayılırım. Öğrencilik yıllarım burada geçti. Burada gazetecilik yaptım. O nedenle kendimi kendi evimde gibi hissediyorum ki böyle bir kişisel geçmişim olmasa bile İzmir bizim için her zaman Türkiye’de demokratik değerleri temsil eden bir kent olarak hepimizin gönlünde başka bir yeri var. Siz de bu kentte belediye başkanlığı yapıyorsunuz. Biz bu ziyareti sadece ticari bir fuar kapsamında düşünmüyoruz. Diyarbakır ve İzmir, kendine özgü özellikleri olan iki kentimiz. Bazen bir artı bir iki etmez., daha fazlasını eder. Ben inanıyorum ki Diyarbakır ve İzmir yan yana gelse çok büyük bir sinerji oluşacak, çok büyük bir demokratik dönüşümün ilk basamağı oluşacak. Bu fuar da buna vesile oldu. Sizlere aracı olduğunuz teşekkür ediyoruz.” dedi.

83. İzmir Enternasyonal Fuarı’nın Diyarbakır ve Malatya olmak üzere iki onur konuğu ili olduğunu hatırlatan Başkan Kocaoğlu, “2013 Mayıs ayında büyük bir heyetle Sayın Belediye Başkanı Osman Baydemir’in konuğu olarak Diyarbakır’ı ziyaret etmiştik. Çok da iyi bir karşılama olmuştu. Ülke açısından da yararlı bir organizasyon olduğuna inanıyorum. Orada İzmir Enternasyonal Fuar’ında Diyarbakır’ı ağırlamayı, tanıtımına katkıda bulunmayı kararlaştırmıştık. Davetimize icabet ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Size de yeni görevinizde başarılar diliyoruz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER