HaberlerGündemKırmızı kategorideki Gaziantep’te Covid-19 vakaları artıyor

Kırmızı kategorideki Gaziantep’te Covid-19 vakaları artıyor

Gaziantep Valisi Davut Gül, illere göre haftalık Covid-19 vaka sayısının güncel haritasını paylaşarak halka Covid-19 kurallara uymaları konusunda çağrıda bulundu.

Kırmızı kategorideki Gaziantep’te Covid-19 vakaları artıyor

Covid-19 risk haritasına göre Gaziantep, yüksek riski simgeleyen “kırmızı” grupta yer alıyor. Yaklaşık bir ayın ardından hafta sonu kısıtlamaların tekrar uygulandığı kentte Covid-19 vakaları artışa geçti.

Vali Gül, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, kentte son günlerde Covid-19 vakalarının arttığına dikkat çekti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, sosyal medya hesabı üzerinden illere göre haftalık Covid-19 vaka sayısının güncel haritası ile ilgili yaptığı paylaşımı alıntılayan Vali Gül, halktan kurallara uymalarını istedi.

Gül, “Bu tabloyu bizden başka kimse değiştiremez. Çekirdek ailemizin dışında hiç kimseyle (akraba, arkadaş ve benzeri) bir araya gelmeden alış verişleri kısa sürede yapıp evimizde olmamız faydalı olur. Lütfen iş gibi zorunlu durumlarda tedbir alarak çıkıp, aşı sıramızı hassasiyetle takip edelim.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER