HaberlerGündemKırklareli'nde bazı bölgelere EDS kurulacak

Kırklareli'nde bazı bölgelere EDS kurulacak

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçe Belediye Başkanı Murat Gerenli, D-100 Karayolu, İstasyon ve Turgutbey Caddelerine Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kurulması için İlçe Emniyet Müdürlü Osman Ünal’la ön protokol imzaladı.

Kırklareli'nde bazı bölgelere EDS kurulacak

Belediyenin kaynaklarıyla yapılacak EDS sistemiyle amaçlarının vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak olduğunu söyleyen Gerenli, "D-100 Karayolu Lüleburgaz’da şehrin içinden geçen uluslararası bir yol. Bu yol şu anda vatandaşlarımızın can ve mal tehdit oluşturuyor. Daha sonraki süreçte bu yol uluslararası yol olmaktan çıksa da şehrimizin merkezinden geçen ana bir bulvar olacak. Trafik akışı devam ettiği sürece buradaki riskler devam edecek. O nedenle bütün amacımız can yakmak değil, can ve mal güvenliğini korumak.” dedi..

Özellikle D-100 Karayolu’nda geçmişte ve günümüzde çok fazla can kaybı yaşandığını hatırlatan Gerenli, “Bizim en büyük isteğimiz bundan sonra bir kişinin daha canı yanmasın diye bütün tedbirleri almak boynumuzun borcu. D-100 karayolunda trafik akışı devam edeceği ve kenti tam ortadan böldüğü için özellikle o bölgede ve İstasyonla Turgutbey Caddesi gibi ana arterlerde mal ve can güvenliğini korumak için bunu yapıyoruz.” diye konuştu.

Söz konusu güzergâhlarda, hız tüneli şeklinde EDS’de aynı zamanda kırmızı ışık ve hatalı park gibi trafik ihlalleri de emniyet birimleri tarafından an be an izlenip, kayıt altına alınacak.

Kurulduğunda trafik kazalarını ve trafik ihlallerini önemli ölçüde azaltması planlanan EDS sisteminin merkez binası Lüleburgaz Belediyesi tarafından Yıldız Mahallesi Donatım Sokakta yapılacak. Bina yapımı tamamlandıktan sonra belediye tarafından Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edilecek.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER