HaberlerGündemKırıkkale Müftülüğü'nün Aile, İrşat Ve Rehberlik Çalışmaları

Kırıkkale Müftülüğü'nün Aile, İrşat Ve Rehberlik Çalışmaları

Kırıkkale Müftülüğü Aile, İrşat ve Rehberlik çalışmaları kapsamında aile örnek bir aile ziyaret edilerek görüşme yapıldı.

Kırıkkale Müftülüğü'nün Aile, İrşat Ve Rehberlik Çalışmaları
Kırıkkale Müftülüğü Aile, İrşat ve Rehberlik çalışmaları kapsamında aile örnek bir aile ziyaret edilerek görüşme yapıldı.

Kırıkkale Yeni Mahallede yaşayan Necdet ve Yüksel Tek çiftini evinde ziyaret eden Kırıkkale Müftülüğü'nden Uzman Vaiz İbrahim Sağlam, Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu Koordinatörü Uzman Zeynep Belen ile Yenimahalle Kur’an Kursu Öğreticisi Mukadder Ateş ziyaret edilen ailenin örnek bir aile olduğunu söyledi.

Örnek aile olarak ziyaret ettiğimiz Necdet Tek ve Yüksel Tek çifti 1982 yılında evlendiklerini kaydeden Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu Koordinatörü Belen, "Necdet Tek Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu ve şu anda Kırıkkale’deki bir ilköğretim okulunda idareci olarak görev yapmakta. Yüksel hanım ise ev hanımı. Çiftin iki erkek ve bir kız çocukları var. Çocuklarından biri İngilizce öğretmeni, diğeri polis, en küçük oğlu ise ortaokulda okuyor. Aile ile sohbetimizde Necdet Tek otuz yıllık evliliğin sırrını şu şekilde açıkladı. 'Evlilikte sabır, hoşgörü ve anlayış çok önemli. Evlilik hayatımda ve 33 yıllık meslek hayatımda uyumlu ve sabırlı bir tutum sergileyerek başarılı ve huzurlu bir ortam oluşturdum. Sigara içmem, kahveye gitmem. Ev işlerini, evin geçimini, çocukların terbiye ve eğitimini eşimle paylaştım. Evin temizliği, düzeniyle eşim ilgilenirken çocuklarımızın derslerine ise ben yardımcı oldum. Akşam eve geldiğimde çocuklarımla hep ders çalışırdım. Eşim Yüksel hanım tutumlu bir insandır. Tek maaşlı olmamıza rağmen eşimin tutumlu olması sayesinde emekli olmadan ev sahibi oldum. İki çocuğumuzu üçer ay arayla evlendirdik" dedi.

Kendilerinin 6 kardeş olduğunu babasının kendilerini çiftçilik yaparak okuttuğunu anlatan Necdet Tek, "Helal lokmayla, alın teriyle bizi yetiştirdi. Annelik ve babalık önce ailede öğreniliyor. Çocuklar dürüstlüğü, aileye bağlılığı önce kendi aile ortamında yaşayarak öğrenirler. Ahlaklı çocuklar iyi aile ortamında yetişir. Aile sağlamsa, nesil de sağlam olur" diye konuştu.

Evin annesi Yüksel hanım ise, evlilikte sadakat ve vefakarlığın çok önemli olduğunu kaydederek, "Bizler her yıl aile büyüklerimizin duasını almak için Iğdır’a, memleketimize gideriz. Yaşlılarımıza hürmet ailemiz için vazgeçilmez bir değerdir.” ifadelerini kullandı

Aile, İrşat ve Rehberlik Bürosu görevlileri tarafından, Kırıkkale’deki örnek aileler ile buluşma ve tanışma organizasyonları yıl boyunca devam ettirileceği ve örnek ailelerin tanıtılması için çeşitli faaliyetlerin yürütüleceği bildirildi.

İLGİLİ HABERLER

Aden Körfezi tezkeresi kabul edildiAden Körfezi tezkeresi kabul edildiDışişleri Bakanlığı Suudi Arabistan'da sivil yerleşim birimlerini hedef alan saldırıyı kı Dışişleri Bakanlığı Suudi Arabistan'da sivil yerleşim birimlerini hedef alan saldırıyı kıHatalı sollama sonucu kamyonet devrildiHatalı sollama sonucu kamyonet devrildiSalgın sürecinden etkilenen esnafın vergi erteleme listesine alınmamasına MESOB'dan tepkiSalgın sürecinden etkilenen esnafın vergi erteleme listesine alınmamasına MESOB'dan tepkiBursa'da sanayi sitesinde hortum: 20 iş yeri ve 12 araç zarar gördü Bursa'da sanayi sitesinde hortum: 20 iş yeri ve 12 araç zarar gördü
SIRADAKİ HABER