HaberlerGündemKirada oturan emeklilere konut yapılması için arsa talep edildi

Kirada oturan emeklilere konut yapılması için arsa talep edildi

Türkiye Emekliler Derneği Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyesi ve Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, yaptığı yazılı açıklamada, hazine arazisi tahsis edilmesi halinde emekliler için 2 bin konut yapmak istediklerini söyledi.

Kirada oturan emeklilere konut yapılması için arsa talep edildi

Daha önce Batman’da emekliler için yaptırdıkları TOKİ konutlarının Türkiye’de bir ilk ve örnek proje olduğunu anımsatan Ekmen, bu kapsamda Batman’da 2 bin ailenin ev sahibi olduğunu belirtti.

Hala çok sayıda emeklinin kirada oturduğunu ifade eden Ekmen “Hasankeyf yolu Raman Dağı eteklerinde veya başka farklı bir yerde hazine arazisi tahsis edilmesi halinde 2 bin konut yapmak istiyoruz. Batman’da halen evi olmayan birçok üyemiz var. 60 yaş ve üstü emeklilerimiz belediye otobüslerinden ücretsiz faydalanıyor. Ayrıca eşlerinin de bu uygulamadan faydalanmasını istiyoruz.” dedi.

Açıklamasının devamında Ekmen “Eski Kadın Doğum Hastanesi yanında bulunan Aram Tigran Parkı derneğimize kiralanırsa kütüphane, kafe, günlük gazetelerin okunacağı bölüm ile emeklilerimize buluşma alanı oluşturabiliriz. Çok katlı otoparkın altında bulunan salon derneğimize tahsis edilirse orayı da emeklilerimiz için değerlendirebiliriz. Emekli ailelerine Halk Eğitim Merkezi aracılığı ile hem boş zamanlarını değerlendirebileceği hem de çalışma hayatında işlerine yarayacak İngilizce ve benzeri dil kursları veya çeşitli sanat dalları ile ilgili kurslar açılmasını talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER