HaberlerGündemKirada oturan emeklilere konut yapılması için arsa talep edildi

Kirada oturan emeklilere konut yapılması için arsa talep edildi

Türkiye Emekliler Derneği Genel Merkez Denetleme Kurulu Üyesi ve Batman Şube Başkanı Hüseyin Ekmen, yaptığı yazılı açıklamada, hazine arazisi tahsis edilmesi halinde emekliler için 2 bin konut yapmak istediklerini söyledi.

Kirada oturan emeklilere konut yapılması için arsa talep edildi

Daha önce Batman’da emekliler için yaptırdıkları TOKİ konutlarının Türkiye’de bir ilk ve örnek proje olduğunu anımsatan Ekmen, bu kapsamda Batman’da 2 bin ailenin ev sahibi olduğunu belirtti.

Hala çok sayıda emeklinin kirada oturduğunu ifade eden Ekmen “Hasankeyf yolu Raman Dağı eteklerinde veya başka farklı bir yerde hazine arazisi tahsis edilmesi halinde 2 bin konut yapmak istiyoruz. Batman’da halen evi olmayan birçok üyemiz var. 60 yaş ve üstü emeklilerimiz belediye otobüslerinden ücretsiz faydalanıyor. Ayrıca eşlerinin de bu uygulamadan faydalanmasını istiyoruz.” dedi.

Açıklamasının devamında Ekmen “Eski Kadın Doğum Hastanesi yanında bulunan Aram Tigran Parkı derneğimize kiralanırsa kütüphane, kafe, günlük gazetelerin okunacağı bölüm ile emeklilerimize buluşma alanı oluşturabiliriz. Çok katlı otoparkın altında bulunan salon derneğimize tahsis edilirse orayı da emeklilerimiz için değerlendirebiliriz. Emekli ailelerine Halk Eğitim Merkezi aracılığı ile hem boş zamanlarını değerlendirebileceği hem de çalışma hayatında işlerine yarayacak İngilizce ve benzeri dil kursları veya çeşitli sanat dalları ile ilgili kurslar açılmasını talep ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER