HaberlerGündemKimse Yok Mu, Türkmenlere 2 TIR çadır ve battaniye gönderdi

Kimse Yok Mu, Türkmenlere 2 TIR çadır ve battaniye gönderdi

IŞİD'in zulmünden kaçan Türkmenlere Kimse Yok Mu yardım elini uzattı. Derneğin Erzurum Şubesi, Irak'ta IŞİD tehdidinden kaçan Türkmenlere 2 TIR çadır ve battaniyeden oluşan yardım malzemesi gönderdi.

Kimse Yok Mu, Türkmenlere 2 TIR çadır ve battaniye gönderdi
IŞİD'in zulmünden kaçan Türkmenlere Kimse Yok Mu yardım elini uzattı. Derneğin Erzurum Şubesi, Irak'ta IŞİD tehdidinden kaçan Türkmenlere 2 TIR çadır ve battaniyeden oluşan yardım malzemesi gönderdi.

Geçen ay içerisinde Türkmenlere 2 TIR gıda yardım paketi gönderen Kimse Yok Mu bugün de yine 2 TIR dolusu çadır ve battaniye gönderdi. Dernek Şube Başkanı Erol Elkoca, Türkmenlere ulaştırılmak üzere 250 çadır ile 5 bin adet battaniye gönderdiklerini ifade etti. Elkoca, Türkmenlerin yanı sıra yine IŞİD'den kaçıp Türkiye'ye sığınan Ezidilere de gıda ve giysi yardımında bulunduklarını dile getirdi. Kimse Yok Mu Dernek Şube Başkanı Elkoca, yardımlarının Türkmen ve Ezidilere devam edeceğine vurgu yaparak, "Kimse Yok Mu Derneği dil, din, ırk ayırımı gözetmeksizin bütün ihtiyaç sahiplerinin yardımlarına koşmaya devam ediyor. Bu çerçevede Irak'taki karışıklıktan kaçarak ülkemize sığınmış olan Ezidilere yardımlarımız devam ediyor. Yapılan gıda yardımlarının yanında bir TIR dolusu giysi yardımı da ülkemizde bulunan Ezidilere ulaşmış durumda. Ayrıca Ramazan Bayramı'ndan hemen önce bir TIR dolusu gıda malzemesi Türkmenlere teslim edilmek üzere AFAD Erzurum İl Müdürlüğüne teslim ettik. Bugün de 2 TIR'dan oluşan 250 çadır ve 5 bin battaniye Dohok Valiliğinin kontrolünde olan kamp bölgelerindeki Türkmen kardeşlerimize ulaştırılacaktır. Bu yardımlarla birlikte Kimse Yok Mu Derneği Erzurum şubesi olarak gıda, giysi, çadır ve battaniye olarak toplamda 4 TIR yardım malzemesini IŞİD tehdidinden kaçan ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırmış olduk." dedi.

10 BİN AİLEYE KURBAN ETİ DAĞITILACAK

Elkoca, Türkmen ve Ezidilere yönelik yardımlarının önümüzdeki günlerde de devam edeceğini anlattı. Erzurum ve bölgedeki ihtiyaç sahiplerine de ayni ve nakdi yardımlarının devam ettiğini sözlerine ekleyen Elkoca, "Kurban Bayramı öncesinde şehrimizdeki ve bölgemizdeki ihtiyaç sahibi ailelere gıda, giysi yardımlarımız devam edecek. Kurban Bayramı'nda da yine şehrimizde en az 10 bin aileye kurban eti yardımında bulunacağız. Dernek gönüllülerimiz yine bu bayramda da kapı kapı dolaşıp ihtiyaç sahibi ailelere hem bayram ziyaretinde bulunacak hem de hayırseverlerin bağışladığı kurbanların etlerini dağıtacak." diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Millî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret ettiMillî Savunma Bakanı Akar Diyarbakır ve Malatya'da bulunan Ana Jet üslerini ziyaret ettiBakan Akar'dan Yunanistan'a Navtex tepkisiBakan Akar'dan Yunanistan'a Navtex tepkisiEyyüb Peygamber Makamı Çarsısı esnafı sorunlarının çözülmesini bekliyorEyyüb Peygamber Makamı Çarsısı esnafı sorunlarının çözülmesini bekliyorÇocuklar sabırsızlıkla Yaz Kur’an Kurslarının başlamasını bekliyorÇocuklar sabırsızlıkla Yaz Kur’an Kurslarının başlamasını bekliyorMuğla'da 12 günde 48 yıldırım yangınıMuğla'da 12 günde 48 yıldırım yangını
SIRADAKİ HABER