HaberlerGündemKilis Valiliğinden roket açıklaması

Kilis Valiliğinden roket açıklaması

Kilis Valiliği, PKK/PYD tarafından Suriye’nin Tel Rıfat bölgesinden atıldığı tahmin edilen 2 roketin kent merkezine düşmesiyle ilgili bir açıklama yaptı.

Kilis Valiliğinden roket açıklaması

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “18.03.2021 tarihinde 20.55 sıralarında Kilis merkeze Suriye’den (PYD Bölgesi) atıldığı değerlendirilen iki adet roket düşmüş ancak patlamamıştır. Olayla ilgili herhangi bir yaralanma ve maddi hasar meydana gelmemiştir.” denildi.

Öte yandan, biri boş araziye diğeri ise mermer atölyesinin yakınına düşen ve patlamayan roketlerin bomba imha ekipleri tarafından kontrollü şekilde imha edileceği belirtildi.

Arazinin bulunduğu bölge polis ekipleri tarafından güvenlik şeridi çekilerek bölgeye halkın giriş ve çıkışına izin verilmiyor.

Olayın ardından Kilis Valisi Recep Soytürk ile İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER