HaberlerGündemKilis Valiliğinden roket açıklaması

Kilis Valiliğinden roket açıklaması

Kilis Valiliği, PKK/PYD tarafından Suriye’nin Tel Rıfat bölgesinden atıldığı tahmin edilen 2 roketin kent merkezine düşmesiyle ilgili bir açıklama yaptı.

Kilis Valiliğinden roket açıklaması

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, “18.03.2021 tarihinde 20.55 sıralarında Kilis merkeze Suriye’den (PYD Bölgesi) atıldığı değerlendirilen iki adet roket düşmüş ancak patlamamıştır. Olayla ilgili herhangi bir yaralanma ve maddi hasar meydana gelmemiştir.” denildi.

Öte yandan, biri boş araziye diğeri ise mermer atölyesinin yakınına düşen ve patlamayan roketlerin bomba imha ekipleri tarafından kontrollü şekilde imha edileceği belirtildi.

Arazinin bulunduğu bölge polis ekipleri tarafından güvenlik şeridi çekilerek bölgeye halkın giriş ve çıkışına izin verilmiyor.

Olayın ardından Kilis Valisi Recep Soytürk ile İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER