HaberlerGündemKılıçdaroğlu'ndan sonra bir sehven çağrı da CHP'li vekile

Kılıçdaroğlu'ndan sonra bir sehven çağrı da CHP'li vekile

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sehven ifadeye çağrılmasının ardından, bu kez de CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrıldı. Çağrı kağıdında Erdoğdu’nun 7 gün içinde gelmemesi durumunda hakkında zorla getirilmesine karar verileceği belirtildi. Çağrının sehven yapıldığı ve geri alındığı kaydedildi. CHP İstanbul Millletvekili Aykut Erdoğdu, hakkında bir gazetede kaleme aldığı köşe yazısı nedeniyle 25 Aralık yolsuzluk soruşturmasının şüphelilerinden işadamı

Kılıçdaroğlu'ndan sonra bir sehven çağrı da CHP'li vekile
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sehven ifadeye çağrılmasının ardından, bu kez de CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrıldı. Çağrı kağıdında Erdoğdu’nun 7 gün içinde gelmemesi durumunda hakkında zorla getirilmesine karar verileceği belirtildi. Çağrının sehven yapıldığı ve geri alındığı kaydedildi.

CHP İstanbul Millletvekili Aykut Erdoğdu, hakkında bir gazetede kaleme aldığı köşe yazısı nedeniyle 25 Aralık yolsuzluk soruşturmasının şüphelilerinden işadamı Yasin El Kadı şikayetçi oldu. Suç duyurusu üzerine soruşturma başlatan Basın Suçları Soruşturma Bürosu, İstanbul Emniyet Müdürlüğü aracılığı ile CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'ya şüpheli sıfatıyla ifade vermesi için çağrı kağıdı gönderdi. Çağrı kağıdında 7 gün içerisinde gelmemesi durumunda zorla getirilme kararı verileceği kaydedildi.

Savcılık kaynakları Erdoğdu'nun milletvekili olduğunu bilmediklerini, sehven gönderilen çağrı kağıdının dün akşam geri çekildiğini açıkladı. Aykut Erdoğdu hakkındaki soruşturma dosyasının da savcı Vedat Yiğit'ten alınarak, basından sorumlu İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Ateş Hasan Sözen'e verildiği kaydedildi.

Bir süre önce de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın şikayeti üzerine, hakaret iddiasıyla savcı Mehmet Demir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu şüpheli sıfatı ile ifadeye çağırmıştı. Başsavcılık, Kılıçdaroğlu’nun sehven ifadeye çağrıldığını, dosyanın Başsavcıvekili Ali Cengiz Hacıosmanoğlu'na verildiğini açıklamıştı. Savcı Demir de Edirne’de görevlendirilmişti.

İLGİLİ HABERLER

Doğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladı
SIRADAKİ HABER