HaberlerGündemKentsel dönüşümde uzlaşılan alanlarda yıkım işlemi devam ediyor

Kentsel dönüşümde uzlaşılan alanlarda yıkım işlemi devam ediyor

​Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Adıyaman'ın Mara ve Musalla Mahallelerinde başlatılan birinci etap kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde 147 hak sahibinden 76’sıyla anlaşma sağlanarak yıkım işlemine devam ediliyor.

Kentsel dönüşümde uzlaşılan alanlarda yıkım işlemi devam ediyor

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle "Acele Kamulaştırma Kararı" alınan Mara ve Musalla Mahallelerindeki 8 buçuk hektarlık alanda sürdürülen birinci etap kentsel dönüşüm çalışmaları çerçevesinde hak sahipleriyle yapılan görüşmeler devam ediyor. 147 hak sahibinin 76’sı ile sözleşme imzalayan yetkililer, şu ana kadar 12 yapının yıkımını gerçekleştirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte sürdürülen projenin ilk etabı için hak sahipleriyle görüşmelere devam ettiklerini belirten belediye yetkilileri, şu ana kadar hak sahiplerinin yüzde 51.7’si ile uzlaştıklarını kısa süre içerisinde de geriye kalan hak sahipleriyle uzlaşarak kentsel dönüşüm çalışmalarına başlanılmasını hedeflediklerini belirtti

Yetkililer tarafından yapılan yazılı açıklamada "Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle ‘acele kamulaştırma kararı’ alınan Mara ve Musalla mahallelerini kapsayan 8 buçuk hektarlık birinci etap kentsel dönüşüm çalışmaları belediyemiz öncülüğünde devam ediyor. 12 Ekim 2020 itibariyle Kentsel Dönüşüm Uzlaşma Ofisi’nde hak sahipleriyle görüşmelere başlanan birinci etap kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında şu ana kadar 147 hak sahibi ile yapılan görüşmeler neticesinde 76’sı ile sözleşme imzalandı ve uzlaşma için görüşmeler devam ediyor. Bu konuda bize destek olan muhtarlarımıza ve hak sahiplerine çok teşekkür ediyoruz. Uzlaşma Ofisine gelemeyen hak sahiplerinin de bir an önce Uzlaşma Ofisine gelerek anlaşma sağlaması halinde alan kısa süre içerisinde tamamen boşaltılıp, ilgili firma tarafından yeni yapılacak olan konutların kazısına başlanacaktır." denildi.

Uzlaşma sağlanarak alınan 76 yapının 12’si yıkılırken, 8’inin de yıkıma hazır olduğunu belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER